Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

همه‌گیری کرونا؛ کانادا اولین محموله واکسن‌های «فایزر-بیون‌تک» را دریافت کرد

اولین محموله واکسن‌های کرونا در کانادا
اولین محموله واکسن‌های کرونا در کانادا Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

جاستین ترودو، نخست‌وزیر کانادا می‌گوید دریافت واکسن‌های ویروس کرونا به معنای پایان «نبرد» این کشور با همه‌گیری بیماری «کووید ۱۹» نیست.

آگهی

جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا اعلام کرد که اولین محموله واکسن شرکت های «فایزر» و «بیون تک» برای پیشگیری از ابتلا به بیماری همه‌گیر «کووید ۱۹» وارد این کشور شد.

انتظار می‌رود که فرایند واکسیناسیون شهروندان کانادایی از روز دوشنبه آغاز شود. به این ترتیب کانادا پس از بریتانیا یکی از اولین کشورهایی خواهد بود که استفاده از واکسن شرکت های داروسازی «فایزر» و «بیون تک» را آغاز کرده است. اداره دارو و غذای ایالات متحده نیز روز جمعه با استفاده از محصول مشترک این دو شرکت در آمریکا موافقت کرد.

کانادا قرار است ۳۰ هزار نمونه از واکسن های دریافتی را به ۱۴ مرکز در سراسر کشور منتقل کند. افراد مسنی که در خانه‌های سالمندان زندگی می‌کنند به همراه کارکنان بخش بهداشت و درمان اولین گروه از افرادی خواهند بود که در کانادا واکسینه خواهند شد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

اولین محموله واکسن های «فایزر» و «بیون تک» روز جمعه از بلژیک به کانادا ارسال شد. دولت کانادا اعلام کرده است که به طور مرتب طی هفته‌های آتی واکسن شرکت های «فایزر» و «بیون تک» را دریافت خواهد کرد. اتاوا پیش بینی می کند که تا پایان سال جاری میلادی (حدود دو هفته دیگر) در مجموع ۲۴۹ هزار دوز از این واکسن‌ها را دریافت کند.

نخست وزیر کانادا یکشنبه شب تاکید کرد که دریافت واکسن های ویروس کرونا به معنای پایان «نبرد» این کشور با همه گیری بیماری «کووید ۱۹» نیست. دولت کانادا از مسئولان محلی در این کشور خواسته است تا در آستانه تعطیلات پایان سال محدودیت‌های جدیدی را برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا وضع کنند. بنا به آمار رسمی بیش از پنج هزار مورد جدید ابتلا به «کووید ۱۹» روز یکشنبه در کانادا شناسایی شد. انتظار می‌رود که این رقم در ماه ژانویه به ۱۲ هزار مورد در روز برسد.

همه‌گیری ویروس کرونا در کانادا تاکنون جان ۱۳ هزار و ۴۳۱ نفر را در این کشور گرفته است. مقامات کانادا گفته اند که «به زودی» مجوز استفاده از واکسن شرکت داروسازی «مدرنا» نیز صادر خواهد شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مشاهده برخی تبعات شدید آلرژیک به واکسن کرونا در آمریکا

معاون رئیس ‌جمهوری آمریکا در برابر دوربین واکسینه شد

جاستین ترودو و مشکلی مانند بایدن؛ ترامپِ کانادا چگونه کار را برای نخست وزیر دشوار کرده است؟