Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

نخستین محموله‌های واکسن کرونا برای آغاز واکسیناسیون در آمریکا بارگیری شدند

کامیون‌های حامل واکسن کرونا شرکت فایزر-بیون‌تک
کامیون‌های حامل واکسن کرونا شرکت فایزر-بیون‌تک Copyright آسوشیتدپرس
Copyright آسوشیتدپرس
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نخستین کامیون‌های باری که واکسن کووید-۱۹ را برای استفاده گسترده در ایالات متحده آمریکا حمل می‌کنند، روز یکشنبه از یک مرکز تولید واکسن در ایالت میشیگان ماموریت خود را آغاز کردند.

آگهی

نخستین کامیون‌های باری که واکسن کووید-۱۹ را برای استفاده گسترده در ایالات متحده آمریکا حمل می‌کنند، روز یکشنبه از یک مرکز تولید واکسن در ایالت میشیگان ماموریت خود را آغاز کردند.

زمانی که کامیون‌ها در حال بارگیری نخستین جعبه‌های حاوی واکسن بودند، کارکنان شرکت داروسازی فایزر کف می‌زدند و سوت می‌کشیدند.

آغاز پروسه توزیع واکسن فایزر-بیون‌تک برای مهار ویروس کرونا، بزرگترین تلاش برای واکسیناسیون در تاریخ آمریکا محسوب می‌شود. طبق آمار رسمی ویروس کرونا تا کنون در سراسر جهان باعث مرگ بیش از یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر شده است.

حدود ۳ میلیون دوز واکسن در مرحله نخست برای واکسیناسیون کادر درمانی و افراد ساکن در خانه‌های سالمندان در ایالات متحده آمریکا توزیع می‌شود.

آسوشیتدپرس
واکسن در یخ خشک نگهداری می‌شودآسوشیتدپرس

نخستین محموله واکسن فایزر روز دوشنبه به ۱۴۵ مرکز توزیع می‌رسد و ۴۲۵ مرکز دیگر توزیع، این واکسن را روز سه‌شنبه دریافت می‌کنند. روز چهارشنبه نیز واکسن شرکت داروسازی فایزر به ۶۶ مرکز دیگر ارسال می‌شود.

این واکسن به مراکزی ارسال می‌شوند که می‌توانند آن را در دمای بسیار پایین (حدود ۹۴ درجه زیر صفر) ذخیره کنند. فایزر واکسن‌های تولید شده را در کانتینرهای مجهز به یخ خشک و سنسورهای جی‌پی‌اس قرار داده است تا مطمئن شود که هر محموله در فضایی سردتر از هوای قطب جنوب نگهداری می‌شود.

مقامات فدرال گفته‌اند دوزهای واکسن باید در مدت سه هفته به تمام مراکز مشخص شده برای واکسیناسیون تحویل داده شوند.

سازمان غذا و داروی ایالات متحده آمریکا روز جمعه مجوز استفاده اضطراری از واکسن تولیدی فایزر-‌بیون‌تک برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا را صادر کرد. این سازمان هفته آینده نیز دومین واکسن موفق را که توسط شرکت مدرنا ساخته شده بررسی خواهد کرد.

آمریکا هم اکنون با بیش از ۱۶ میلیون مبتلا و بیش از ۲۹۷ هزار قربانی در صدر کشورهایی قرار دارد که با کووید-۱۹ دست و پنجه نرم می‌کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تزریق واکسن کرونا به جو بایدن: «جای هیچ نگرانی نیست»

معاون رئیس ‌جمهوری آمریکا در برابر دوربین واکسینه شد

شمار تلفات کرونا در آمریکا همزمان با آغاز واکسیناسیون از ۳۰۰ هزار تن گذشت