Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

بنیامین نتانیاهو: ایران می‌خواهد از قلدر منطقه، به قلدر جهان تبدیل شود

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل
بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل Copyright آسوشیتدپرس
Copyright آسوشیتدپرس
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«من می‌گویم صلح جهانی چراکه جمهوری اسلامی ایران امروز قلدر نامطبوع منطقه است. اما اگر مهار نشود، ایران فردا خود را مسلح به موشک‌های بالستیک قاره پیما با کلاهک هسته‌ای می‌کند که می‌توانند اروپا و آمریکا را هدف قرار دهند و به یک قلدر جهانی تبدیل می‌شود.»

آگهی

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل روز یکشنبه ۱۳ دسامبر (۲۳ آذر) گفت که عادی کردن روابط با ایران یک اشتباه است.

به گزارش آسوشیتدپرس، به نظر می‌رسد خطاب سخنان نخست وزیر اسرائیل که در یک نشست خبری با رابرت اوبراین، مشاور امنیت ملی دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا شرکت کرده بود، جو بایدن، رئیس جمهور منتخب آمریکا باشد که گفته بود در صورت پایبندی ایران به توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵، ایالات متحده آمریکا نیز به برجام برمی‌گردد.

نتانیاهو از ابتدا یکی از مخالفان توافق هسته‌ای ایران بود و از خروج دونالد ترامپ از این توافق استقبال کرد. نخست وزیر اسرائیل معتقد است که این توافق مانع تولید سلاح هسته‌ای از سوی ایران نخواهد شد و نتوانست به سایر «رفتارهای جنگ‌طلبانه ایران» خاتمه دهد.

وی امروز در حضور اوبراین تاکید کرد: «تا زمانی که ایران به مقهور کردن و تهدید همسایگان خود ادامه می‌دهد، تا زمانی که ایران خواستار نابودی اسرائیل است، تا زمانی که ایران از سازمان‌های تروریستی در سراسر منطقه و جهان حمایت مالی، تسلیحاتی و آموزشی می‌کند و تا زمانی که ایران در تلاش برای دستیابی به سلاح‌های هسته‌ای و تجهیزات پرتاب است، ما نباید به عادی کردن روابط خود با ایران اقدام کنیم. همه ما باید متحد شویم تا جلوی این تهدید بزرگ برای صلح جهانی را بگیریم.»

من می‌گویم صلح جهانی چراکه جمهوری اسلامی ایران امروز قلدر نامطبوع منطقه است. اما اگر مهار نشود[...] می‌تواند اروپا و آمریکا را هدف قرار دهد و به یک قلدر جهانی تبدیل می‌شود
بنیامین نتانیاهو
توییت بنیامین نتانیاهو به فارسی

وی با تاکید بر گفته خود درباره «صلح جهانی» افزود: «من می‌گویم صلح جهانی چراکه جمهوری اسلامی ایران امروز قلدر نامطبوع منطقه است. اما اگر مهار نشود، ایران فردا خود را مسلح به موشک‌های بالستیک قاره پیما با کلاهک هسته‌ای می‌کند که می‌توانند اروپا و آمریکا را هدف قرار دهند و به یک قلدر جهانی تبدیل می‌شود که همه را به خطر می‌اندازد. باید جلوی همه این‌ها گرفته شود.»

وی تصریح کرد کرد که همه دوستان آمریکا در منطقه موافق این موضوع هستند.

اوبراین در این نشست خبری اعلام کرد که کارزار فشار حداکثری دولت ترامپ علیه ایران «موفقیت‌ آمیز» بوده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یک مقام آمریکایی: بدون آزادی شهروندانمان هیچ توافقی با ایران نباید صورت گیرد

بنیامین نتانیاهو: حزب‌الله لبنان یک انبار مخفی سلاح در بیروت دارد

نتانیاهو: در حال مذاکره با برخی دیگر از رهبران عرب و مسلمان هستم