Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

بنیامین نتانیاهو: حزب‌الله لبنان یک انبار مخفی سلاح در بیروت دارد

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل انباری را که مدعی است انبار سلاح حزب الله است، روی نقشه نشان می دهد
بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل انباری را که مدعی است انبار سلاح حزب الله است، روی نقشه نشان می دهد Copyright UNTV via AP
Copyright UNTV via AP
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل گروه حزب‌الله لبنان را به داشتن یک «انبار مخفی اسلحه» در یک محله مسکونی بیروت متهم کرد و هشدار داد که این موضوع می‌تواند باعث انفجار تلخ دیگری در پایتخت لبنان شود.

آگهی

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل گروه حزب‌الله لبنان را به داشتن یک «انبار مخفی اسلحه» در یک محله مسکونی بیروت متهم کرد و هشدار داد که این موضوع می‌تواند باعث انفجار تلخ دیگری در پایتخت لبنان شود.

تنها دقایقی پس از پایان سخنان نتانیاهو، حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان که سخنرانی زنده تلویزیونی داشت در واکنش به این موضوع گفت: «ساعت ۲۲ [به وقت محلی] رسانه‌ها اجازه خواهند داشت وارد محلی شوند که نتانیاهو ادعا کرد که ما آنجا موشک انبار کرده‌ایم تا دروغگویی او برای دنیا ثابت شود.» وی افزود: « ما موشک‌هایمان را در میان خانه‌ها قرار نمی‌دهیم.»

نخست وزیر اسرائیل که در سخنرانی ویدئویی خود در مجمع عمومی سازمان ملل نقشه‌هایی را نشان داد و مدعی شد که مکان انبار موشک در کنار تاسیسات گازرسانی و ساختمان‌های مسکونی است. او همچنین آنچه را که می‌گفت ورودی انبار است، روی تصویر نشان داد.

وی گفت: «اینجا جایی است که انفجار بعدی رخ خواهد داد. همین جا.»

شما هم‌اکنون باید اقدام و به این موضوع اعتراض کنید زیرا اگر این انبار منفجر شود، فاجعه دیگری است... شما باید به آن‌ها بگویید که انبار را از بین ببرند
بنیامین نتانیاهو
نخست وزیر اسرائیل

وی خطاب به مردم لبنان گفت: «شما هم‌اکنون باید اقدام و به این موضوع اعتراض کنید زیرا اگر این انبار منفجر شود، فاجعه دیگری است... شما باید به آن‌ها بگویید که انبار را از بین ببرند.»

ماه گذشته انباری در بندر بیروت که در آن نزدیک به ۳ هزار تن نیترات آمونیوم نگهداری می‌شد منفجر و باعث کشته شدن نزدیک به ۲۰۰ نفر شد.

بخشی از سخنان نخست وزیر اسرائیل به ایران اختصاص داشت جاییکه وی گفت که ایران حتی محدودیت‌های موقت در توافق هسته‌ای را نقض کرده است و به این خاطر تا چند ماه آینده اورانیوم غنی شده کافی برای ساخت چند بمب اتمی خواهد داشت.

وی همچنین تاکید کرد که ایران در حال کار روی نسل جدیدی از سانتریفیوژها است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بنیامین نتانیاهو: ایران می‌خواهد از قلدر منطقه، به قلدر جهان تبدیل شود

مذاکرات غیرمستقیم اسرائیل و لبنان برای تعیین مرزهای دریایی آغاز شد

بنیامین نتانیاهو: آژانس انرژی اتمی آنچه را سال‌ها درباره ایران می‌گفتیم فهمید