اتفاقی تاریخی؛ یک فرانسوی برنده جایزه ۲۰۰ میلیون یورویی بلیت بخت آزمایی شد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
pixabay
pixabay   -  کپی رایت  photo

یک شهروند فرانسه روز جمعه ۱۱ دسامبر در اتفاقی بی‌سابقه برندۀ تمام و کمال همۀ مبلغ جایزه ۲۰۰ میلیون یورویی (جک پات) در قرعه‌کشی «یورومیلیونز» یا همان بزرگ‌ترین لاتاری اروپا شد.

این فرد خوش شانس توانست هر ۵ عدد صحیح این بلیت بخت آزمایی را که عددهای ۶ ، ۹ ، ۱۳ ، ۲۴ ، ۴۱ و دو ستارۀ ۳ و ۱۲ بودند، پیدا کند.

این یک اتفاق تاریخی در قرعه کشی‌های بخت آزمایی فرانسه محسوب می‌شود؛ زیرا نه تنها این فرد خوش شانس برنده بزرگترین جک پات در تاریخ قرعه کشی‌های «یورومیلیونز» شده، بلکه این بزرگترین مبلغی است که تا کنون یک فرانسوی در یک مسابقه بخت آزمایی برده است.

پیش از این بیشترین مبلغی که در جریان قرعه کشی‌های «یورومیلیونز» پرداخت شده بود، ۱۹۰ میلیون یورو بود. خوش شانس‌ترین فرانسوی که تا کنون بزرگترین پول یک بلیت بخت آزمایی را به جیب زده بود نیز برنده یک لاتاری ۱۶۹ میلیون یورویی در سال ۲۰۱۲ میلادی شده بود.

تا کنون هیچ اطلاعاتی درباره هویت برنده این بلیت بخت آزمایی منتشر نشده است. این فرد ۱۲۰ روز فرصت دارد تا خود را معرفی کند و به این ترتیب همزمان با جشن‌های سال نوی میلادی از ثروتی لذتبخش بهره ببرد و به جمع میلیونرهای اروپا اضافه شود.