Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

چه کشورهایی شرایط بهتری را برای ادغام مهاجران در جامعه جدید فراهم کرده‌اند؟

مهاجرانی که به اسپانیا وارد شده اند
مهاجرانی که به اسپانیا وارد شده اند Copyright آسوشیتدپرس
Copyright آسوشیتدپرس
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شاخص سیاست ادغام مهاجران (MIPEX) هر ساله یافته‌های خود را منتشر می‌کند و میزان ادغام مهاجران هنگام ورود به یک کشور جدید را مورد ارزیابی و سنجش قرار می‌دهد.

آگهی

پنج کشور اروپایی در میان ۱۰ رتبه برتر برای ادغام مهاجران قرار گرفته‌اند.

سوئد، فنلاند، بلژیک، ایرلند و پرتغال در مورد کمک به مهاجران برای ادغام بهتر با جامعه جدید از جمله بهترین کشورهای جهان شناخته شده‌اند.

شاخص سیاست ادغام مهاجران (MIPEX) هر ساله یافته‌های خود را منتشر می‌کند و میزان ادغام مهاجران هنگام ورود به یک کشور جدید را مورد ارزیابی و سنجش قرار می‌دهد.

این فهرست در مجموع ۵۲ کشور را در نظر گرفته است. هر پنج کشور اتحادیه اروپا در این ارزیابی ۶۴ درصد یا بیشتر امتیاز کسب کرده‌اند و ایالات متحده آمریکا، کانادا، نیوزیلند، استرالیا و برزیل پنج کشور دیگر در این فهرست هستند.

توماس هادلستون هماهنگ کننده شاخص سیاست ادغام مهاجران به یورونیوز گفت: «سیاست‌های ادغام با گذشت زمان به آرامی بهبود پیدا می‌کنند. از سال ۲۰۱۴ کشورها به‌طور متوسط دو امتیاز از مقیاس ۱۰۰ واحدی پیشرفت داشته‌اند.»

وی این پیشرفت را در کشورهای اتحادیه اروپا یک امتیاز ذکر کرد.

مارگاریتیس شیناس، معاون تشویق شیوه زندگی اروپایی در اتحادیه اروپا در ماه نوامبر به خبرنگاران گفته بود: «ادغام و دربرگیری است که می‌تواند به ما در مبارزه با بیگانه‌ستیزی، محرومیت، افراطی شدن و روایت ما در برابر آن‌ها کمک کند. ما باید احترام متقابل و احساس تعلق در یک مهاجر ایجاد کنیم.»

با این حال برخی از اعضای پارلمان اروپا نگران این هستند که این قاره با ارزش‌های سنتی خود فاصله بگیرد.

کریستین ترهش نماینده پارلمان اروپا از رومانی که وابسته به احزاب راست‌گراست، گفت: «وقتی از اتحادیه اروپا صحبت می‌کنید نمی‌توانید بدون اشاره به نقش مهم ارزش های یهودی-مسیحی درباره ارزش‌های غربی حرفی بزنید. فکر می‌کنم باید به این نکته تاکید کنیم تا به ادغام بهتر این افراد در جامعه کمک شود.»

هادلستون، هماهنگ کننده شاخص سیاست ادغام مهاجران معتقد است که مهاجران در کشورهایی که سیاست‌های فراگیرتری دارند در نهایت به نتیجه عادلانه‌تری از سلامت می‌رسند.

وی افزود: «فکر می‌کنم این موضوع زنگ خطری را برای آینده به صدا در می‌آورد زیرا اگر می‌خواهیم از بحران کووید-۱۹ خارج شویم در واقع به سیاست‌های بهداشتی فراگیر احتیاج خواهیم داشت.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تشکیل دو پرونده قضایی علیه پلیس پاریس به دلیل اعمال خشونت در برابر مهاجران

مهاجران قانونی در ایران: مالک بسیاری از اموالمان نیستیم

درخواست مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا؛ آیا خط مشی واحد در قبال اسرائیل و فلسطین ممکن می‌شود؟