تشکیل دو پرونده قضایی علیه پلیس پاریس به دلیل اعمال خشونت در برابر مهاجران

برچیدن چادرهای مهاجران در مرکز پاریس
برچیدن چادرهای مهاجران در مرکز پاریس Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

چند پلیس در این پرونده‌های قضایی متهم شده‌اند که نسبت به یک مهاجر و یک روزنامه نگار ر به هنگام برچیدن چادرهای مهاجران در یکی از میدان های مرکزیپاریس رفتار خشونت آمیز داشته‌اند.

آگهی

دادستانی پاریس اعلام کرد که با تشکیل دو پرونده قضایی علیه پلیس، تحقیقات خود را در خصوص اعمال «خشونت» توسط پلیس این شهر در برابر مهاجران آغاز کرده است.

چند پلیس پاریس در این پرونده های قضایی متهم شده‌اند که نسبت به یک مهاجر و یک روزنامه نگار به هنگام برچیدن چادرهای مهاجران در یکی از میدان های مرکزی پاریس رفتار خشونت آمیز داشته‌اند.

چند صد مهاجر که در پی تخلیۀ اردوگاهشان در حومه پاریس با برافراشتن چادرهایشان در مرکز این شهر، اردوگاه جدیدی برای خود ایجاد کرده بودند، عصر روز دوشنبه ۲۳ نوامبر با برخورد شدید نیروهای پلیس فرانسه مجبور به ترک این محل شدند.

فیلم هایی که در شبکه های اجتماعی پخش شده است نشان می‌دهد پلیس فرانسه پس از کندن چادرهای مهاجران از کنار مجسمه جمهوری در پاریس، با گاز اشک آور و نارنجک‌های دودزا مهاجران و طرفداران آنها را از این منطقه متفرق می‌کند.

بنابراین دادستانی پاریس در اولین پرونده ای که برای پلیس تشکیل داده به موضوع مردی با پوشش سفید می‌پردازد که پس از فرار از محاصره پلیس توسط پلیس دیگری که پای خود را جلوی او می‌گیرد به شدت به زمین می‌خورد.

دومین پرونده در مورد تصاویری است که نشان می‌دهد یک پلیس، خبرنگاری را روی زمین خوابانده و باتوم خود را بالای سر او گرفته است.

خبرنگاری که این تصاویر را حساب کاربری خود در توئیتر منتشر کرده در توضیحی گفته است که این پلیس برای سومین بار در همان شب به او حمله ور شده است. رسانه ای که این خبرنگار برای او کار می‌کند تأیید کرد که خبرنگارش «چندین بار مورد حمله پلیس» قرار گرفته است.

با این حال اگر چه چگونگی برچیدن چادرهای مهاجران از مرکز پاریس که با خشونت پلیس همراه بود انتقادهای فعالان مدنی و اجتماعی را به همراه داشته است اما جرالد دارمانین، وزیر کشور فرانسه اعلام کرد که به رئیس پلیس پاریس اعتماد دارد.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چه کشورهایی شرایط بهتری را برای ادغام مهاجران در جامعه جدید فراهم کرده‌اند؟

فرانسه به اتباع کشورهایی که مهاجران بازگشتی را نمی‌پذیرند کمتر ویزا می‌دهد

قوانین عجیب فرانسه؛ از ممنوعیت برهنگی در خانه تا مخالفت والدین با ازدواج فرزندان