بریتانیا واکسیناسیون در برابر کرونا را با تزریق به زن ۹۰ ساله آغاز کرد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
اولین تزریق واکسن کرونا در بریتانیا به یک زن ۹۰ ساله
اولین تزریق واکسن کرونا در بریتانیا به یک زن ۹۰ ساله   -  Copyright  AP Photo

واکسیناسیون بریتانیایی ها در برابر بیماری همه گیر «کووید ۱۹» روز سه شنبه با تزریق اولین نمونه از واکسن شرکت های «فایزر» و «بیون‌تک» به یک زن ۹۰ ساله آغاز شد.

بریتانیا اولین کشور غربی است که طرح واکسیناسیون در برابر ویروس جدید کرونا را آغاز می کند. مارگارت کینان، ۹۰ ساله اولین فردی بود که واکسن شرکت های «فایزر» و «بیون‌تک» در جهان به او تزریق شد. مقامات بریتانیا هفته گذشته مجوز استفاده از محصول مشترک این دو شرکت داروسازی را برای پیشگیری از ابتلا به بیماری همه گیر «کووید ۱۹» صادر کرده بودند.

مارگارت کینان که هفته آینده ۹۱ ساله می شود تزریق واکسن کرونا را «بهترین هدیه تولدش» توصیف کرد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

مقامات بریتانیا از شهروندان خواسته اند که برای تزریق واکسن «صبور» باشند زیرا در مراحل اولیه واکسیناسیون تنها افرادی که در گروه های بسیار پرخطر (افراد مسن بستری شده و کارکنان خانه های سالمندان) قرار دارند واکسینه خواهند شد.

روسیه نیز روز شنبه گذشته برنامه واکسیناسیون در برابر بیماری همه گیر «کووید ۱۹» را آغاز کرد. بریتانیا در حالی واکسیناسیون در برابر ویروس کرونا را آغاز کرده است که تاکنون بیش از ۶۱ هزار نفر در این کشور بر اثر ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده اند.

دولت بریتانیا در نظر دارد در مرحله اول واکسیناسیون ۲۵ میلیون نفر یعنی ۴۰ درصد جمعیت این کشور را که عضو گروه های پرخطر از نظر ابتلا به ویروس کرونا هستند واکسینه کند.

همه گیری ویروس کرونا در سطح جهان تاکنون جان بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر را گرفته است.