جاری شدن سیل در ۷ استان ایران جان ۷ نفر را گرفت

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
سیلاب در منطقه کمپلو شهر اهواز
سیلاب در منطقه کمپلو شهر اهواز   -   کپی رایت  عکس از خبرگزاری تسنیم(مهدی پدرام‌خو)

وقوع سیل و آب‌گرفتگی در هفت استان ایران طی ۲۴ ساعت گذشته تا کنون جان هفت تن را گرفته و عملیات امداد و نجات همچنان در استان‌های بوشهر و فارس ادامه دارد.

مجتبی خالدی، سخنگوی سازمان اورژانس کشور روز دوشنبه اعلام کرد که طی حوادث ناشی جاری شدن سیل، دو نفر در استان های بوشهر و هرمزگان مصدوم شدند که به مراکز درمانی انتقال یافتند. به گفته او همچنین هفت نفر از جمله پنج نفر در استان هرمزگان و دو نفر در استان بوشهر به دلیل وقوع سیل جان خود را از دست دادند.

در همین حال، مهدی ولی‌پور، رئیس سازمان امداد و نجات ایران نیز از جاری شدن سیل و آب‌گرفتگی در ۶ استان اصفهان، بوشهر، تهران، فارس، هرمزگان و یزد خبر داده و توضیح داده که امدادرسانی در ۴۱ شهر، روستا و مناطق عشایرنشین با همکاری ۳۱۸ امدادگر و نجاتگر در قالب ۷۶ تیم عملیاتی ادامه دارد.

البته آقای خالدی تصریح کرده افزون بر شش استانی که آقای ولی‌پور به آن اشاره کرده، جاری شدن سیل و وقوع آب‌گرفتگی در استان کرمان نیز گزارش شده است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

طی هفته گذشته نیز بارش شدید باران مناطق مسکونی وسیعی از استان خوزستان به زیر آب برد و زندگی بخشی از مردم ساکن در این استان را مختل کرد.