Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

بازداشت وزیر اندونزیایی به اتهام دریافت ۱.۲ میلیون دلار رشوه از محل بودجه مبارزه با کرونا

بازداشت وزیر امور اجتماعی اندونزی به اتهام دریافت رشوه
بازداشت وزیر امور اجتماعی اندونزی به اتهام دریافت رشوه Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

وزیر امور اجتماعی اندونزی روز یکشنبه ۶ دسامبر (۱۶ آذر) به اتهام دریافت ۱.۲ میلیون دلار رشوه در رابطه با کمک‌های غذایی به مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ بازداشت شد.

آگهی

وزیر امور اجتماعی اندونزی روز یکشنبه ۶ دسامبر (۱۶ آذر) به اتهام دریافت ۱.۲ میلیون دلار رشوه در رابطه با کمک‌های غذایی به مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ بازداشت شد.

جولیاری باتوبارا پس از آن مظنون شناخته شد که ماموران اداره ضدفساد اندونزی در عملیاتی ویژه چمدان‌ها، کوله‌پشتی‌ها و پاکت‌هایی حامل ۱.۲ میلیون دلار پول نقد را توقیف کردند.

مقامات می‌گویند وی این پول را از دو پیمانکار تعیین شده برای تامین بسته‌های غذایی دریافت کرده و قرار بوده در ازای بسته شدن قرارداد با این دو نفر، برای هر بسته ۱۰ هزار روپیه (معادل ۰.۷۱ دلار) رشوه دریافت کند.

آقای باتوبارا روز یکشنبه خود را در مقر آژانس مبارزه با فساد اداری تسلیم کرد. وی دومین وزیر دولت جوکو ویدودو، رئیس‌جمهور، است که در هفته‌های اخیر در ارتباط با فساد دستگیر می‌شود.

رئیس‌جمهور اندونزی پس از بازداشت وزیر اجتماعی این کشور با اعلام اینکه هیچ مقام فاسدی مصونیت نخواهد داشت گفت: «این پول متعلق به مردم است... این مبلغی است که نیاز داریم تا در زمان همه‌گیری کرونا اقتصاد ملی‌مان را احیا کنیم.»

اقتصاد اندونزی، که بزرگترین اقتصاد آسیای جنوب شرقی به شمار می‌رود، به شدت تحت تاثیر همه‌گیری کرونا قرار گرفته و دولت تلاش می‌کند با برنامه‌های کمکی همچون توزیع بسته‌های غذایی میان نیازمندان از آسیب بیشتر جلوگیری کند.

در صورت اثبات جرم وزیر اجتماعی اندونزی، وی می‌تواند به ۲۰ سال زندان و یک میلیارد روپیه جریمه نقدی ( معادل ۷۰ هزار دلار) محکوم شود.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

وزیر پیشین اندونزی به دلیل تخلفات مالی در پیوند با بودجه کرونا به ۱۲ سال زندان محکوم شد

بانکدار سابق چینی به جرم دریافت رشوه و فساد مالی اعدام شد

از قرنطینه تا فساد؛ معترضان در پایتخت آرژانتین به خیابان آمدند