جراح فرانسوی به دلیل سوء‌استفاده جنسی از کودکان به ۱۵ سال زندان محکوم شد

Francois Mori
Francois Mori Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ژوئل لو اسکوئارنک، جراح بازنشسته فرانسوی به دلیل تجاوز و سوء‎استفاده جنسی از چهار کودک، در مرحله اول از رسیدگی به پرونده‌ای که بزرگترین پرونده پدوفیلی فرانسه محسوب می‌شود، به ۱۵ سال زندان محکوم شد.

آگهی

ژوئل لو اسکوئارنک، جراح بازنشسته فرانسوی به دلیل تجاوز و سوء‎استفاده جنسی از چهار کودک، در مرحله اول از رسیدگی به پرونده‌ای که بزرگترین پرونده پدوفیلی فرانسه محسوب می‌شود، به ۱۵ سال زندان محکوم شد.

بنا بر تصمیم قاضی، این جراح ۷۰ ساله باید پس از سپری کردن دوران محکومیتش برای مدت ۳ سال نیز تحت نظر باشد.

ژوئل لو اسکوئارنک پیش از این در سال ۲۰۰۵ میلادی نیز به جرم پورنوگرافی کودکان از سوی دادگاه به چهار ماه حبس تعلیقی محکوم شده بود اما به گفته قاضی، با وجود آن محکومیت، همچنان به ارتکاب این دست جرایم ادامه داده بود.

دادگاه او پشت درهای بسته و با حضور وکلا و چهار شاکی برگزار شد. وکیل ژوئل لو اسکوئارنک اعلام کرد که او در جریان رسیدگی به این پرونده اظهار پشیمانی کرده و گفته است که انتظار تخفیف در مجازات را ندارد زیرا می‌داند آنچه انجام داده قابل بخشش نیست. او گفت که تنها امیدوار است مرد بهتری شود.

با این وجود مدافعان حقوق کودکان در فرانسه به این حکم دادگاه اعتراض دارند و مجازات تعیین شده را بسیار کم می‌دانند.

ژوئل لو اسکوئارنک که خود سه پسر دارد، باید در دادگاه دیگری نیز شرکت کند؛ دادگاهی که صدها شکایت با موضوع آزار و تجاوز جنسی مربوط به سال‌های ۱۹۸۶ تا ۲۰۱۴ در آن مطرح خواهد شد. هنوز تاریخ برگزاری این دادگاه اعلام نشده است.

او اولین بار در سال ۲۰۱۷ میلادی با شهادت یکی از قربانیانش که دختر شش ساله همسایه‌اش بود، به جرم تجاوز جنسی متهم شد و سپس در جریان تحقیقات به سرعت سه قربانی دیگر نیز پیدا شدند.

دادستان‌ها می‌گویند در بازرسی‌های انجام شده از خانه او، یک بایگانی (دفتر خاطرات خصوصی) مربوط به جزئیات حمله یا تجاوز جنسی به ۳۱۲ قربانی که کودک یا بزرگسال بودند، پیدا شده است.

بر اساس اطلاعات به دست آمده، او سوء‌استفاده‌های جنسی را از سال ۱۹۸۶ میلادی آغاز کرده، یعنی از زمانی که در بیمارستانی در غرب فرانسه مشغول به کار بوده است.

پلیس همچنین بیش از ۳۰۰ هزار عکس از آزار جنسی کودکان پیدا کرده است.

دادگاه همچنین در حال بررسی این موضوعات است که چرا پیش از سال ۲۰۰۵ میلادی که جرم پورنوگرافی او برملا شده، هیچگاه صحبتی درباره تخلفات او نبوده است و اینکه آیا افراد دیگری نیز از جرایم او آگاه بوده اند یا خیر.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رسوایی جنسی نامزد پیشنهادی ترامپ برای دیوان عالی؛ هویت مدعی اعلام شد

پاپ اعتراف کرد در قبال رسوایی جنسی کلیسای شیلی مرتکب «اشتباه بزرگی» شده است

ماکرون وعده داد مفهوم «رضایت» را به تعریف تجاوز جنسی در قوانین فرانسه بگنجاند