Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

ضرب و شتم یک رنگین‌پوست در پاریس؛ دو پلیس زندانی شدند

پلیس فرانسه (عکس تزيینی است)
پلیس فرانسه (عکس تزيینی است) Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

این حادثه همزمان با اعتراض‌های گسترده به قانون جدید امنیتی دولت فرانسه صورت گرفته که انتشار هرگونه تصویر و ویدیو از ماموران پلیس با انگیزه مخدوش کردن ماموریت آنها را ممنوع می‌کند.

آگهی

چهار پلیسی که در ضرب و شتم یک تولید کننده رنگین پوست موسیقی در پایتخت فرانسه نقش داشتند نیمه شب یکشنبه تحت بازجویی قرار گرفتند و دو تن از آنها نیز زندانی شدند.

خبرگزاری فرانسه با انتشار گزارشی در این خصوص به نقل از یک منبع قضایی اعلام کرد که از میان چهار افسر پلیسی که مراحل بازجویی از آنها توسط بازپرس پرونده انجام شد، سه نفر مطابق با احکام دادستانی پاریس به جرم «خشونت عمدی توسط شخص دارای منصب دولتی» و «جعل حکم عمومی» متهم شده‌اند.

سه متهم همان ماموران پلیسی هستند که انتشار ویدیوی حمله آنها به داخل استودیوی یک تولید کننده رنگین پوست موسیقی در پاریس و ضرب و شتم فرد یاد شده به نحوی در رسانه‌های فرانسوی بازتاب پیدا کرد که امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه را وادار به واکنش کرد.

رئیس جمهوری فرانسه خشونت صورت گرفته توسط ماموران پلیس را به عنوان اقدامی شرم آور محکوم کرد. الیزه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که امانوئل ماکرون از دیدن ویدیوی جنجالی این ماجرا «شوکه» شده است.

حمله به فرد سیاه پوستی که مسئولیت تولید موسیقی در یک استودیوی خانگی را برعهده داشت روز پنجشنبه در ناحیه ۱۷ تقسیم بندی شهری پاریس صورت گرفت.

میشل زیکلر، فردی که در این ماجرا هدف حمله و ضرب و شتم ماموران پلیس قرار گرفت به خبرنگاران گفته بود که به دلیل نداشتن ماسک هنگام قدم زدن در خیابان با مشاهده ماموران پلیس به استودیوی خود بازگشته و سپس هدف حمله ماموران قرار گرفته است.

ظاهرا ماموران پلیس میشل را تا استودیوی خانگی وی تعقیب کرده و پس از ورود به ساختمان به شدت او را مورد ضرب و شتم قرار داده بودند.

جدا از سه مامور پلیس که در ویدیو دیده می‌شوند یکی دیگر از مامورانِ همراه آنها نیز به دلیل پرتاب گاز اشک‌آور به داخل استودیوی میشل زیکلر به اتهام «خشونت خودسرانه» تحت بازجویی قرار گرفته است.

دادستانی پاریس برای سه متهم نخست درخواست بازداشت موقت و برای چهارمین متهم نیز تقاضای بازرسی قضایی کرده بود اما قاضی پرونده دو تن از آنها را به زندان انداخته و دو تن دیگر نیز تحت بازجویی قرار داده است.

بسیاری از رسانه‌ها و چهره‌های فرهنگی، هنری و ورزشی برخورد پلیس با فرد یاد شده را مصداق نژادپرستی توصیف و آنرا محکوم کرده‌اند.

این حادثه همزمان با اعتراض‌های گسترده به قانون جدید امنیتی دولت فرانسه صورت گرفته که انتشار هرگونه تصویر و ویدیو از ماموران پلیس با انگیزه مخدوش کردن ماموریت آنها را ممنوع می‌کند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اعتراض پاریسی‌ها به قانون امنیتی؛ ۶۰ پلیس زخمی و ۸۱ نفر بازداشت شدند

ضرب و جرح مرد سیاهپوست به دست پلیس فرانسه؛ ۴ مامور از کار تعلیق شدند

ضرب و جرح و تیراندازی به دو نیروی پلیس فرانسه در شمال پاریس