Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

ضرب و جرح مرد سیاهپوست به دست پلیس فرانسه؛ ۴ مامور از کار تعلیق شدند

مردی که به دست ماموران پلیس فرانسه مجروح شد
مردی که به دست ماموران پلیس فرانسه مجروح شد Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مرد سیاهپوستی که شنبه شب گذشته در پاریس به دست ماموران پلیس مورد ضرب و جرح قرار گرفت از «ناسزای نژادپرستانه» این ماموران سخن گفته است.

آگهی

ژرالد دارمنن، وزیر کشور فرانسه روز پنجشنبه دستور تعلیق از کار سه مامور پلیس که تصاویری ویدئویی از آنها در حال ضرب و جرح یک مرد سیاهپوست منتشر شده است صادر کرد.

یک مامور دیگر پلیس نیز که در ماموریت برخورد با این مرد سیاهپوست شرکت داشته نیز از کار تعلیق شده است. دادستانی پاریس به دنبال انتشار این تصاویر از بازرسی عمومی پلیس ملی فرانسه خواست درباره این حادثه تحقیق کند.

تصاویر ضرب و جرح مردی سیاهپوست در محله هفدهم پاریس در حالی منتشر می شود که کشمکش سیاسی در فرانسه بر سر تصویب طرح «امنیت جامع» ادامه دارد. بنا به ماده ۲۴ این طرح انتشار تصویر ماموران پلیس اگر با هدف «آسیب زدن» به آنها انجام شود ممنوع است. ژان کاستکس، نخست وزیر فرانسه شامگاه پنجشنبه اعلام کرد که کمیسیونی را مامور بازنویسی متن ماده ۲۴ طرح «امنیت جامع» کرده است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

مرد سیاهپوستی که شنبه شب گذشته در پاریس به دست ماموران پلیس مورد ضرب و جرح قرار گرفت از «ناسزای نژادپرستانه» این ماموران سخن گفته است. ماموران پلیس مدعی شده اند که این مرد آنها را کتک زده است. این در حالی است که در تصاویر ویدئویی منتشرشده نشانه ای از برخورد خشونت آمیز این مرد سیاهپوست با ماموران پلیس دیده نمی شود.

اریک دوپون مورتی، وزیر دادگستری فرانسه روز پنجشنبه گفت که از مشاهده تصاویر ضرب و جرح این مرد سیاهپوست «وحشت زده» شده است. ژرالد دارمنن نیز وعده داده است که خواستار حذف ماموران خاطی از پلیس فرانسه خواهد شد.

اعتراض امباپه و گریزمن به ضرب و جرح مرد سیاهپوست

کیلیان امباپه و آنتوان گریزمن، دو عضو تیم ملی فوتبال فرانسه روز پنجشنبه در واکنش به تصاویر منتشرشده از برخورد پلیس پاریس با یک مرد سیاهپوست خواستار برخورد با «نژادپرستی» شدند.

کیلیان امباپه در صفحه توئیتر خود نوشت که تصاویر منتشرشده «غیرقابل تحمل» است. آنتوان گریزمن نیز با انتشار توئیتی نوشت: «برای فرانسه ام درد می کشم.»

وزیر کشور فرانسه درخواست منتقدان عملکرد پلیس برای برکناری دیدیه لالمان، فرماندار پاریس را رد کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ضرب و شتم یک رنگین‌پوست در پاریس؛ دو پلیس زندانی شدند

دزدی از جواهرفروشی «ستاره‌نشان» در پاریس؛ سارقان مسلح از چنگ پلیس گریختند

بسیج پلیس فرانسه برای یافتن افراد مسلحی که دو مامور را کشتند و یک زندانی را فراری دادند