Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

ترامپ: اگر کالج انتخاباتی به بایدن رأی دهد از کاخ سفید می‌روم

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا
دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در هفته‌های اخیر دادگاه‌ها در ایالت‌های مختلف آمریکا ادعای مطرح شده درباره بروز تقلب در انتخابات را رد کردند و پیروزی بایدن در ایالت‌های پنسیلوانیا، نوادا و جورجیا تأیید شد.

آگهی

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا که تا این زمان هنوز شکست خود در انتخابات ریاست جمهوری روز سوم نوامبر را نپذیرفته، گفت در صورتی که کالج انتخاباتی رسما رقیب او یعنی جو بایدن را پیروز این کارزار اعلام کند، کاخ سفید را ترک خواهد کرد.

دونالد ترامپ پس از انتخابات بدون آن که مدرک محکمه‌پسندی را مطرح کند، مدعی «تقلب گسترده» در رأی‌گیری و شمارش آرا شد و روز گذشته نیز همچنان بر این اتهام علیه رقیبانش تأکید کرد.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

رئیس جمهوری آمریکا روز پنج‌شنبه ۲۶ نوامبر (۶ آذر) در پاسخ به این پرسش که آیا در صورت رأی دادن کالج انتخاباتی (الکتورال) به جو بایدن، کاخ سفید را ترک خواهد کرد یا نه، گفت: «مطمئنا این کار را خواهم کرد. مطمئنا این کار را خواهم کرد و شما این را می‌دانید.»

وی با تأکید بر این که اعلام کالج انتخاباتی به نفع بایدن «اشتباه» خواهد بود، گفت که قبول کردن چنین نتیجه‌ای برای او دشوار است زیرا می‌داند «تقلب گسترده‌ای» انجام شده است. ترامپ با تأکید بر این که از حالا آن زمان اعلام کالج، «چیزهای زیادی» اتفاق خواهد افتاد، افزود که در انتخابات «در بالاترین سطح» تقلب شده بود.

در هفته‌های اخیر دادگاه‌ها در ایالت‌های مختلف آمریکا ادعای مطرح شده درباره بروز تقلب در انتخابات را رد کردند و پیروزی بایدن در ایالت‌های پنسیلوانیا، نوادا و جورجیا تأیید شد.

رئیس جمهوری آمریکا روز دوشنبه ۲۳ نوامبر (۳ آذر) پذیرفته بود که روند انتقال قدرت به جو بایدن را آغاز کند. وی در توییتر نوشت زمان آن رسیده است تا اداره خدمات عمومی «آنچه را باید انجام شود، انجام دهد» و این اقدام را در راستای منافع کشور برشمرد.

بر اساس نتایج آخرین انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا، جو بایدن با ۳۰۶ رأی کالج انتخاباتی بر نامزد حزب جمهوریخواه یعنی دونالد ترامپ پیروز شد. در حالی که برای پیروزی در انتخابات حد نصاب ۲۷۰ رأی الکتورال لازم است، ترامپ تنها ۲۳۲ رأی کسب کرد. همچنین کل آرایی که جو بایدن کسب کرد، حدود ۶ میلیون بیشتر از آرا ترامپ بود.

قرار است اعضای کالج انتخاباتی در روز ۱۴ دسامبر (۲۴ آذر) نتیجه نهایی انتخابات را اعلام کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پای جو بایدن هنگام بازی با سگش شکست

پسر جو بایدن در پرونده خرید غیرقانونی اسلحه مجرم شناخته شد

ترامپی که رمز بمب اتمی در اختیار داشت از مجوز حمل سلاح محروم می‌شود