Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

وکلای ترامپ بخش مهمی از شکایت درباره تقلب انتخاباتی در پنسیلوانیا را پس گرفتند

انتخابات در پنسیلوانیا
انتخابات در پنسیلوانیا Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از مسعود سالاری
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

با این همه، دعوای جاری بر سر آرا در این شکایت درباره بخش کوچکی از رأی‌های بایدن است که شمار آن تنها به ۶۰ تا ۷۰ هزار می‌رسد.

آگهی

نمایندگان ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، بخش اصلی شکایت حقوقی خود در مورد بروز تقلب در انتخابات در ایالت پنسیلوانیا را پس گرفتند.

در پنسیلوانیا جو بایدن، نامزد حزب دموکرات پیروز انتخابات ریاست جمهوری اعلام شده است و نمایندگان ترامپ همواره مدعی بروز تقلب در این ایالت را داشتند. وکلای ترامپ گفته بودند که صدها هزار برگ رأی‌گیری از طریق پستی و غیابی بدون حضور و نظارت نمایندگان این نامزد باز و شمارش شده است. آنها اکنون عقب‌نشینی کرده و ادعای خود درباره این آرا را که شمار دقیق آنها ۶۸۲ هزار و ۴۷۹ برگه اعلام شده، پس گرفته‌اند.

وکلای ترامپ در حالی از این بخش مهم ادعای خود عقب‌نشینی کردند که قرار است روز سه شنبه ۱۷ نوامبر (۲۷ آبان) به شکایت آنها در دادگاه فدرال پنسیلوانیا رسیدگی شود.

اپلیکیشن یورونیوز را از پل استور دانلود کنید

وکلای دونالد ترامپ دادخواست جدید را که حجم آن اکنون کوچک‌تر شده، در روز یکشنبه ۱۵ نوامبر (۲۵ آبان) رسما به دادگاه فدرال ارائه کردند. در دادخواست نهایی ستاد ترامپ، این موضوع که تأیید پیروزی جو بایدن در پنسیلوانیا باید لغو شود، همچنان مطرح است. ادعای این وکلا مبنی بر این که در پنسیلوانیا با رأی‌دهندگان به بایدن بهتر از رأی‌دهندگان به نامزد جمهوریخواه رفتار شده، تغییر نکرده است.

در این شکایت همچنین این موضوع که مسئولان انتخاباتی پنسیلوانیا در شهرهای فیلادلفیا و پیتسبورگ به طور «غیر قانونی» از حضور ناظران ترامپ در محل ممانعت کرده و بنابراین «بسیاری از افراد از رأی دادن محروم شده‌اند»، حذف شده است. شکایت تقلیل‌یافته ستاد ترامپ اکنون روی این ادعا تمرکز دارد که شهرستان‌های متمایل به دموکرات‌ها در پنسیلوانیا به شکل «غیرقانونی» به رأی‌دهندگان اجازه دادند ایرادات در برگه‌های رأی خود را اصلاح کنند.

با این همه، دعوای جاری بر سر آرا در این شکایت درباره بخش کوچکی از رأی‌های بایدن است که شمار آن تنها به ۶۰ تا ۷۰ هزار می‌رسد.

در روز ۷ نوامبر، زمانی که مشخص شد آراء باقی مانده و شمارش نشده در ایالت پنسیلوانیا برای جبران شکست دونالد ترامپ در برابر جو بایدن کفایت نمی‌کند، خبرگزاری آسوشیتدپرس پیروزی بایدن را اعلام کرد. ترامپ که هنوز از پذیرفتن شکست خودداری می‌کند، از این که پیروزی رقیب او از طریق رسانه‌ها اعلام شده و نه منابع رسمی، اظهار ناخرسندی کرد.

خود ترامپ و نزدیکان او از جمله وکیلش رودی جولیانی تا کنون به کرات موضوع تقلب در انتخابات را مطرح کرده‌اند، اما رسانه‌های آمریکایی می‌گویند هنوز هیچ دلیل محکمه‌پسندی از سوی تیم او در این زمینه داده نشده است. دونالد ترامپ روز گذشته در توییتر با اکراه از پیروزی رقیب خود سخن گفت، اما افزود که او با «تقلب» پیروز شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

از رأی میکی موس تا آرای باطله؛ وکیل ترامپ دادگاه را به خنده انداخت

اصرار ترامپ بر تقلب در انتخابات؛ «تصور اینکه بایدن از اوباما پیشی بگیرد، غیرممکن است»

پلیس آمریکا: توماس کروکس قبل از شلیک به ترامپ با گوشی خود «پورن» جستجو کرده بود