Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

اصرار ترامپ بر تقلب در انتخابات؛ «تصور اینکه بایدن از اوباما پیشی بگیرد، غیرممکن است»

Paula Bronstein
Paula Bronstein Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

به گفتۀ مدیر مطالعات ریاست جمهوری در مرکز میلر دانشگاه ویرجینیا، مسئله رد کامل موقعیت کنونیِ جو بایدن به عنوان رئیس جمهور قانونی از سوی دونالد ترامپ و حامیان وی، چیز جدیدی در تاریخ سیاسی آمریكاست

آگهی

با وجود تداوم انتشار پیام‌های تبریک رهبران سیاسی جهان به جو بایدن برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده و پیوستن بسیاری از سیاستمداران آمریکایی به این موج حتی در میان جمهوریخواهان، دونالد ترامپ همچنان بر ادعای پیشین خود مبنی بر پیروزی در این انتخابات و وقوع تقلب‌های گسترده در جریان شمارش آراء اصرار دارد.

رئیس جمهور کنونی آمریکا که تنها دو ماه و نیم دیگر از مهلت رسمی سکونتش در کاخ سفید باقی مانده است، روز یکشنبه با انتشار پیام‌های توییتری جدید ادعاهای خود را تکرار کرد.

او نوشت: «ما معتقدیم که این افراد دزد هستند. سیستم‎های شهرهای بزرگ فاسد هستند. این انتخابات دزدیده شد. امروز صبح بهترین نظرسنجی در بریتانیا نیز نوشت که به وضوح این یک انتخابات سرقت شده بود. تصور اینکه بایدن در برخی از ایالت‌ها از اوباما پیشی بگیرد، غیرممکن است.»

همزمان با پیام‌های توییتری دونالد ترامپ، شماری از طرفداران او در ایالتهای مختلف آمریکا به خیابان‌ها آمده و شعار «هنوز تمام نشده است» سر دادند و ادعاهای دونالد ترامپ درباره پیروزی دموکرات‌ها با تقلب را تکرار کردند.

عصر شنبه نیز گروهی از هواداران دونالد ترامپ در حالی که اسلحه حمل می‌کردند در مراکز برخی شهرها از جمله آستین، بیسمارک و فینیکس دست به تجمع زدند.

در آتلانتا، مرکز ایالت جورجیا که سنگر دیرینۀ جمهوریخواهان محسوب می‌شود، حدود هزار نفر از طرفداران دونالد ترامپ به خیابان‌ها آمدند و در حالی که شعار «اخبار جعلی» و «هنوز تمام نشده» سر می‌دادند، سطح خیابان‌ها را با پرچم آمریکا و پوسترهای ترامپ پر کردند.

هنوز گزارشی مبنی بر اعمال خشونت در جریان این اعتراضات منتشر نشده و تنها در یکی از نقاط تجمع، پلیس برای جدا کردن مخالفان ترامپ از طرفداران او وارد عمل شده است.

عصر شنبه همچنین پس از اعلام خبر پیروزی جو بایدن در این انتخابات، بسیاری از مخالفان دونالد ترامپ در واشنگتن در مسیر بازگشت خودروی او از زمین گلف به کاخ سفید ایستاده و در حالیکه خودروی ترامپ را با انگشت نشان می‌دادند، فریاد «بازنده، بازنده» سر دادند.

مخالفان دونالد ترامپ، مقابل هتل او در واشنگتن نیز تابلوی بزرگی نصب کرده‌اند که روی آن نوشته شده است: «با حقیقت روبرو شو»

گزارش‌ها حاکی از آن است که تا کنون برخلاف ادعای طرفداران ترامپ، هیچ مدرکی مبنی بر تقلب جدی در آرا یافت نشده است؛ طی دو روز گذشته برخی از مقامات جمهوریخواه نیز در سراسر کشور از ترامپ فاصله گرفتند و از وی خواستند این نتیجه را بپذیرد.

به گفتۀ باربارا پری، مدیر مطالعات ریاست جمهوری در مرکز میلر دانشگاه ویرجینیا، مسئله رد کامل موقعیت کنونیِ جو بایدن به عنوان رئیس جمهور قانونی از سوی دونالد ترامپ و حامیان وی، چیز جدیدی در تاریخ سیاسی آمریكاست.

او می‌گوید: «ما تاکنون رهبری نداشته‌ايم كه پس از شکست در انتخابات رياست جمهوری به طرفدارانش بگوید که انتخابات ما به سرقت رفته است. پیش از این مواردی دیده شده بود که یک رئیس جمهور بشدت عسبانی شده باشد و از شرکت در مراسم سوگند خودداری کند، اما نه اینکه طرفدارانش را به سمتی سوق دهد که بگویند در انتخابات تقلب شده است.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

وکلای ترامپ بخش مهمی از شکایت درباره تقلب انتخاباتی در پنسیلوانیا را پس گرفتند

نهادهای انتخاباتی آمریکا: به هیچ‌گونه مدرکی دال بر تقلب دست نیافتیم

شعار «رایش سوم» در ویدیوی حساب کاربری شبکه اجتماعی دونالد ترامپ جنجالی شد