دیده‌‌بان حقوق بشر سوریه: ۱۹ شبه‌نظامی هوادار ایران در حملات هوایی کشته شدند

گروهی از شبه‌نظامیان هوادار حکومت سوریه در استان دیرالزور (عکس از آرشیو)
گروهی از شبه‌نظامیان هوادار حکومت سوریه در استان دیرالزور (عکس از آرشیو) Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بنا به اعلام گروه دیده‌بان حقوق بشر سوریه هدف این حملات هوایی که سحرگاه روز پنجشنبه روی داد مواضع یک گروه از شبه‌نظامیان غیرسوری در استان دیرالزور بود.

آگهی

گروه دیده بان حقوق بشر سوریه روز پنجشنبه گزارش داد که دستکم ۱۹ جنگجوی خارجی طرفدار ایران در جریان حملات هوایی به شرق سوریه کشته شدند.

بنا به اعلام گروه دیده بان حقوق بشر سوریه هدف این حملات هوایی که سحرگاه روز پنجشنبه روی داد مواضع یک گروه از شبه نظامیان غیرسوری در استان دیرالزور بود. بنا به همین گزارش این حملات را «احتمالا» جنگنده‌های اسرائیلی انجام داده‌اند.

رامی عبدالرحمان، مدیر گروه دیده بان حقوق بشر سوریه گفت که شبه نظامیان کشته شده «پاکستانی» بودند. اسرائیل به ندرت حملات هوایی خود به مواضع شبه نظامیان هوادار ایران در سوریه را تائید می کند. حملات هوایی سحرگاه پنجشنبه سومین رویداد مشابه طی یک هفته اخیر است که به اسرائیل نسبت داده می شود.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

به گفته گروه دیده بان حقوق بشر سوریه مواضع شبه نظامیان کشته شده در نزدیکی شهر بوکمال در نزدیکی مرز عراق مورد حمله قرار گرفت.

اسرائيل از زمان آغاز جنگ داخلی در سوریه تاکنون صدها حمله هوایی علیه مواضع متحدان ارتش سوریه از جمله شبه نظامیان نزدیک به ایران و حزب الله لبنان انجام داده است. سفیر اسرائیل در سازمان ملل متحد چند روز پیش در نامه ای به شورای امنیت خواستار «اقدام فوری برای خروج نیروهای ایرانی از خاک سوریه» شد.

گروه دیده بان حقوق بشر سوریه پیش از این گزارش داده بود که هشت شبه نظامی هوادار ایران در جریان حملات هوایی سه شنبه شب به نزدیکی دمشق، پایتخت سوریه کشته شدند. بنا به اعلام این گروه «هشت هراقی و شش افغان» نیز روز شنبه گذشته در جریان بمباران مواضع شبه نظامیان هوادار ایران در نزدیکی بوکمال کشته شدند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تهران تمدید ماموریت گزارشگر ویژه حقوق بشر برای ایران را محکوم کرد

روحانی در دیدار با فیصل مقداد: تا پیروزی نهایی در کنار ملت و دولت سوریه خواهیم ماند

کشته شدن فرمانده ارشد سپاه در حمله هوایی به ساختمانی در کنار سفارت ایران در دمشق