استفاده از پهپاد در برلین برای رساندن کیت تست کرونا به شهروندان

SOURCE: ASSOCIATED PRESS/LABOR BERLIN/MATTERNET
SOURCE: ASSOCIATED PRESS/LABOR BERLIN/MATTERNET Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

آزمایشگاه لیبور برلین در شهر برلین آلمان کیت‌های تست کرونا را با پهپادها به شهروندان می‌رساند. ۶ مسیر برای فعالیت این پهپادها بر فراز آسمان برلین طراحی شده است. در هر مسیر دو پهپاد ۲۴ ساعت شبانه روز مشغول فعالیت هستند.

آگهی

آزمایشگاه لیبور برلین در شهر برلین آلمان کیت‌های تست کرونا را با پهپادها به شهروندان می‌رساند.

۶ مسیر برای فعالیت این پهپادها بر فراز آسمان برلین طراحی شده است. در هر مسیر دو پهپاد ۲۴ ساعت شبانه روز مشغول فعالیت هستند.

هر پهپاد می‌تواند حدود ۴۰ نمونه را حمل کند. البته این نمونه‌‌ها تنها شامل آزمایش‌های مربوط به تست کرونا نیستند بلکه شامل دیگر نمونه‌هایی می‌شوند که باید در آزمایشگاه بررسی شوند.

مسیر پرواز هواپیمای بدون سرنشین تا آزمایشگاه حدود ۱۱کیلومتر است. مقام‌های آلمانی انتظار دارند زمان تحویل استاندارد تست‌های کرونا در ماه ژانویه از حدود یک ساعت به حدود ده دقیقه کاهش یابد.

احتمال استفاده از پهپادها در دوره رسیدن به واکسن کرونا

کلاوس تنینگ که این پروژه را در آزمایشگاه «لیبور برلین» هدایت می کند، می‌گوید: «زمان رسیدن به نتیجه واقعا مهم است، به ویژه هنگامی که احتمال عفونت وجود دارد. تصمیم این است که آن فرد شناسایی شده و نتیجه در اسرع وقت به او برسد تا فرد بتواند خودش را قرنطینه کرده و در عین حال به زندگی روزمره‌اش ادامه دهد.»

AP Photo
PRESS/LABOR BERLIN/MATTERNETAP Photo

مسئولان این پروژه همچنین بر این باورند که با شیوع بیماری همه‌گیر کرونا دو موضوع سرعت و زمان بسیار مهم شده است و در این مسیر تکنولوژی می‌تواند به کمک درمان و انجام تست‌ها بیاید.

با نزدیک‌تر شدن به زمان نهایی شدن واکسن کرونا همچنین گمانه‌زنی‌هایی درباره اینکه آیا از پهپادها برای رساندن واکسن به شهروندان می‌توان استفاده کرد یا نه؟ نیز شکل گرفته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اختلاف نظر در دولت آلمان بر سر استفاده از پهپادهای رزمی

فوتی‌های کرونا در ایران پس از ۲۸ روز به کمتر از ۳۹۰ نفر رسید

آلمان دو فرد مظنون به جاسوسی برای روسیه را بازداشت کرد