Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

یونیسف دو میلیارد دوز واکسن کرونا به کشورهایی مانند یمن و افغانستان ارسال می‌کند

یونیسف دو میلیارد دو واکسن به کشورهای در حال توسعه می‌فرستد
یونیسف دو میلیارد دو واکسن به کشورهای در حال توسعه می‌فرستد Copyright CANVA PRO
Copyright CANVA PRO
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یونیسف گفت که با ۳۵۰ شرکت هواپیمایی و شرکت حمل بار برای تحویل واکسن و یک میلیارد سرنگ همکاری می‌کند تا طرح کوواکس COVAX که یک برنامه جهانی تخصیص واکسن به کشورهای فقیر مانند بروندی، افغانستان و یمن است با سازمان جهانی بهداشت اجرایی شود.

آگهی

آژانس کودکان سازمان ملل، یونیسف روز دوشنبه ۲۳ نوامبر (۳ آذر) اعلام کرد که در یک «ماموریت بزرگ» حدود دو میلیارد دوز از واکسن کووید-۱۹ را در سال ۲۰۲۱ به کشورهای در حال توسعه ارسال می‌کند.

یونیسف گفت که با ۳۵۰ شرکت هواپیمایی و شرکت‌های راه آهن برای تحویل واکسن و یک میلیارد سرنگ همکاری می‌کند تا طرح کوواکس COVAX که یک برنامه جهانی تخصیص واکسن به کشورهای فقیر مانند بروندی، افغانستان و یمن است با همکاری سازمان جهانی بهداشت اجرایی شود.

اتلوا کادیلی، مدیر بخش تامین یونیسف در بیانیه‌ای گفت: «این همکاری ارزشمند راه درازی را پیش رو دارد تا این اطمینان حاصل شود که ظرفیت‌های حمل و نقلی برای این عملیات بزرگ و تاریخی کفایت می‌کند.»

هدف کوواکس این است که دولت‌ها را از احتکار واکسن منصرف کند و تمرکز خود را روی واکسیناسیون کشورهایی قرار دهد که بیشتر در معرض خطر قرار دارند.

در نشست آخر هفته گروه ۲۰، رهبران ۲۰ اقتصاد بزرگ دنیا متعهد شدند که نسبت به توزیع عادلانه واکسن، داروها و آزمایش‌های کووید-۱۹ اطمینان حاصل کنند تا کشورهای فقیرتر در واکسیناسیون مورد تبعیض قرار نگیرند.

طبق گزارش سازمان جهانی بهداشت، حتی پیش از شیوع همه‌گیری کرونا دسترسی به انواع واکسن‌ها برای ۲۰ میلیون نوزاد و کودک امکان‌پذیر نبود تا آن‌ها را از بیماری‌های جدی، مرگ، معلولیت نجات دهد.

طبق گزارش رویترز، نقش یونیسف در برنامه کوواکس از آن جهت اهمیت دارد که بزرگترین خریدار واکسن در جهان است. این سازمان می‌گوید که سالانه بیش از دو میلیارد دوز واکسن را برای ایمن‌سازی معمول و پاسخ به شیوع بیماری به نمایندگی از ۱۰۰ کشور تهیه می‌کند.

تولیدکنندگان دارو و مراکز تحقیقاتی در سراسر جهان در حال تولید واکسن کووید-۱۹ هستند و آزمایش‌های نهایی واکسن‌های مختلف در حال حاضر روی ده‌های هزار داوطلب انجام می‌شود.

شرکت‌های داروسازی فایزر و بایون‌تک نیز می‌توانند مجوز استفاده اضطراری ایالات متحده آمریکا و اروپا را برای واکسن خود که طبق ادعای آن‌ها در پیشگیری از کرونا تا ۹۵ درصد موفقیت‌آمیز بوده است بگیرند.

شرکت مدرنا نیز هفته پیش اعلام کرد که داده‌های اولیه از واکسن این شرکت نیز اثر بخشی حدود ۹۵ درصد را تایید می‌کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آمادگی فرودگاه فرانکفورت برای ارسال واکسن‌ کووید در دمای بسیار پایین

یونیسف: از سال ۲۰۱۶ اندام جنسی ۳۰ میلیون زن و دختر در سراسر جهان مثله شده‌ است

هکرها راه دسترسی بدون رمز عبور را به حساب‌های جی‌میل کشف کردند