اجساد «مرد ثروتمند و برده‌اش» پس از دو هزار سال در ویرانه‌های پمپئی کشف شد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
بقایای اجساد دو نفر از قربانیان فوران آتشفشان وزوو در سال ۷۹ پس از میلاد مسیح
بقایای اجساد دو نفر از قربانیان فوران آتشفشان وزوو در سال ۷۹ پس از میلاد مسیح   -   کپی رایت  AP Photo

مسئولان ویرانه های باستانی پمپئی در ایتالیا روز شنبه با انتشار بیانیه ای اعلام کردند که بقایای اجساد دو قربانی فوران های آتشفشان وزوو در سال ۷۹ پس از میلاد مسیح را کشف کرده اند.

در این بیانیه آمده است که کارشناسان موفق شده اند بقایای اجساد این دو قربانی را در موقعیتی قرار دهند که آنها نزدیک به دو هزار سال پیش هنگام مرگ داشتند. استخوان های باقی مانده از این دو نفر در حدود ۷۰۰ متری شمال غربی پمپئی کشف شد. باستان شناسان گمان می کنند که این دو قربانی به دنبال فوران آتشفشان وزوو قصد داشتند از محل بگریزند.

یکی از این دو قربانی احتمالا مردی جوان و برده بوده است. کارشناسان بر این باور هستند که دومین قربانی مردی ثروتمند، حدودا ۳۰ تا ۴۰ ساله و به احتمال زیاد صاحب برده ای بوده است که در کنارش قرار دارد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

ویرانه های باستانی پمپئی پس از تماشاخانه کولوسئوم در رم بیشترین بازدیدکننده را در میان جاذبه های گردشگری ایتالیا دارد. نزدیک به چهار میلیون نفر سال گذشته از ویرانه های باستانی پمپئی بازدید کردند.

باستان شناسان تاکنون کار جستجو و اکتشاف را تنها در یک سوم از مساحت ۴۴ هکتاری ویرانه های باستانی پمپئی به پایان رسانده اند.

آتشفشان وزوو همچنان آتشفشانی فعال محسوب می شود. فوران آن در سال ۷۹ پس از میلاد مسیح باعث شد تا شهر باستانی پمپئی زیر خاک و خاکستر مدفون شود. یونسکو نام ویرانه های پمپئی را در فهرست میراث جهانی این نهاد ثبت کرده است.

امکان بازدید از ویرانه های پمپئی این روزها به دلیل همه گیری ویروس کرونا وجود ندارد.