Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

پلوسی بار دیگر به عنوان نامزد دموکرات‌ها برای ریاست مجلس نمایندگان برگزیده شد

رئیس مجلس نمایندگان
رئیس مجلس نمایندگان Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نانسی پلوسی، ۸۰ ساله، از سال ۲۰۱۹ و پس از پیروزی دموکرات‌ها در انتخابات میان دوره‌ای سال ۲۰۱۸ ریاست مجلس نمایندگان را برعهده دارد.

آگهی

اعضای دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا روز چهارشنبه بار دیگر نانسی پلوسی، رئیس کنونی این مجلس را به عنوان نامزد خود برای این سمت در کنگره آینده برگزیدند.

نانسی پلوسی، ۸۰ ساله از سال ۲۰۱۹ و پس از پیروزی دموکرات ها در انتخابات میان دوره ای سال ۲۰۱۸ ریاست مجلس نمایندگان را برعهده دارد. او پیش از این بین سال های ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۱ نیز رئیس مجلس نمایندگان بود. او اولین زنی است که به ریاست مجلس نمایندگان ایالات متحده رسیده است.

پیش بینی می شود نانسی پلوسی در دوره دو ساله پیش رو وظیفه دشوار ایجاد اتحاد در فراکسیون حزب دموکرات در مجلس نمایندگان را برعهده داشته باشد. دموکرات ها در انتخابات سوم نوامبر (۱۳ آبان) برخلاف پیش بینی ها در افزایش تعداد کرسی های خود در مجلس نمایندگان موفق نبودند. آنها نه تنها از آغاز سال ۲۰۲۱ چند کرسی خود در مجلس نمایندگان را به جمهوریخواهان واگذار خواهند کرد بلکه احتمالا شاهد افزایش شکاف های درون حزبی نیز همزمان با آغاز به کار دولت جو بایدن، رئیس جمهوری منتخب آمریکا خواهند بود.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

اعضای دموکرات مجلس نمایندگان طی دو سال گذشته با توجه به تنش شدید در روابط نانسی پلوسی با رئیس جمهوری کنونی ایالات متحده پشت سر او در برابر دونالد ترامپ متحد شده بودند. رئیس مجلس نمایندگان سال گذشته نقشی کلیدی در جریان بررسی و تصویب طرح استیضاح رئیس جمهوری در این مجلس ایفا کرد. او و دونالد ترامپ ماه ها است که با یکدیگر گفتگو نکرده اند. رئیس جمهوری آمریکا بارها در توئیت ها یا سخنرانی ها خود از رئیس مجلس نمایندگان به عنوان «نانسی دیوانه» یاد کرده است.

نانسی پلوسی که اوایل سال جاری پس از سخنرانی سالانه دونالد ترامپ در نشست کنگره متن اظهارات رئیس جمهوری را پاره کرده بود در جریان رای گیری روز چهارشنبه در فراکسیون حزب دموکرات رقیبی نداشت. او به این ترتیب با توجه به اکثریت دموکرات ها در مجلس نمایندگان آینده به احتمال زیاد بار دیگر در ماه ٰژانویه سال ۲۰۲۱ به ریاست مجلس نمایندگان انتخاب خواهد شد.

رای گیری برای تعیین گزینه دموکرات ها در انتخابات ریاست مجلس نمایندگان به دلیل شیوع ویروس کرونا به صورت مجازی برگزار شد. ستنی هویر و جیم کلیبورن نیز در جریان این رای گیری بار دیگر به عنوان رهبر اکثریت دموکرات در مجلس نمایندگان و نفر سوم حزب در این مجلس انتخاب شدند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انتخابات کنگره آمریکا؛ شگفتی‌آفرینی جمهوریخواهان و زمزمه جانشینی پلوسی

پلوسی: ایران همیشه به دنبال راهی برای حمایت از دوستش روسیه است

حضور جنجالی پلوسی در آرایشگاه؛ رئيس مجلس نمایندگان آمریکا: به «دام» افتادم