سرقت جواهرات ۱ میلیارد یورویی؛ پلیس برلین ۳ مظنون را بازداشت کرد

عملیات پلیس برلین
عملیات پلیس برلین   -  Copyright  AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی

تصاویر دوربین‌های مداربسته نشان می دهد که دو مرد در همان ساعات اولیه روز ۲۵ نوامبر از طریق یک پنجره حفاظ‌دار به داخل موزه وارد شده‌اند. پلیس تنها ۵ دقیقه پس از به صدا درآمدن آژیر هشدار، در صحنه حاضر شده ولی سارقان موفق به فرار شده بودند.

پلیس برلین در جریان عملیات صبح سه‌شنبه سه فرد مظنون به دست داشتن در سرقت سه مجموعه جواهر عتیقه به ارزش ۱ میلیارد یورو را بازداشت کردند.

نیروهای پلیس با تمرکز بر منطقه جنوبی شهر برلین ۱۸ آپارتمان را مورد تفتیش قرار دادند. در مجموع هزار و ۶۳۸ مامور پلیس در این عملیات شرکت داشتند که می‌تواند موجب بروز اختلالات جدی در ترافیک شهر برلین در طول روز سه‌شنبه شود.

سارقان روز دوشنبه ۴ آذر (۲۵ نوامبر) موفق شدند با نفوذ به داخل موزه «خزانه سبز» (گرین والت) در شهر درسدن آلمان سه مجموعه جواهرات متعلق به اوایل قرن ۱۸ میلادی را بدزدند.

تصاویر دوربین‌های مداربسته نشان می دهد که دو مرد در همان ساعات اولیه روز ۲۵ نوامبر از طریق یک پنجره حفاظ‌دار به داخل موزه وارد شده‌اند. پلیس تنها ۵ دقیقه پس از به صدا درآمدن آژیر هشدار، در صحنه حاضر شده ولی سارقان موفق به فرار شده بودند. پیش از وقوع سرقت، یک جعبه اتصال برق در نزدیکی آتش زده شده بوده که گفته می‌شود منبع تغذیه برق منطقه بوده است.

روزنامه بیلد چاپ آلمان، ارزش جواهرات سرقت شده را تا ۱ میلیارد یورو (۱.۱۹ میلیارد دلار) برآورد کرده است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

پلیس برلین اعلام کرد که سه فرد مظنون به دست داشتن در سرقت، روز سه‌شنبه در برابر قاضی تحقیق پرونده حاضر می‌شوند.

مطالب مرتبط