جواهراتی به ارزش بیش از یک میلیارد یورو از موزه‌ای در آلمان به سرقت رفت

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
جواهراتی به ارزش بیش از یک میلیارد یورو از موزه‌ای در آلمان به سرقت رفت
Copyright  عکس از رویترز

سارقان با نفوذ به داخل موزه ای در شهر درسدن آلمان موفق شدند تعدادی از جواهرات این موزه را که ارزش آنها «غیر قابل محاسبه» عنوان شده است به سرقت ببرند. این جواهرات که دوشنبه ۴ آذر (۲۵ نوامبر) صبح به سرقت رفت از قرن هجدهم میلادی بر جای مانده بود.

بنا به گزارش ها دستکم دو سارق موفق شدند تا با نفوذ به داخل موزه «خزانه سبز» (گرین والت) به مجموعه های این موزه که در اروپا منحصر به فرد محسوب می شود دستبرد بزنند.

به گفته پلیس آلمان سارقان «در عرض چند دقیقه» توانستند چند شیء و جواهر را که از سنگ های ارزشمندی در ساخت آنها استفاده شده بود از موزه خارج کنند. یکی از اشیاء به سرقت رفته شمشیری است که حاوی بیش از ۷۰۰ الماس بوده است.

عکس از رویترز

ماریون آکرمن، مدیر مجموعه های هنری درسدن به دنبال این سرقت اعلام کرد که ارزش تاریخی و فرهنگی اشیاء و جواهرات به سرقت رفته «غیر قابل محاسبه» است. وی گفت: «نمی توانیم ارزش آنها را تعیین کنیم زیرا آنها فروشی نبودند.»

با این حال برخی رسانه ها ارزش اشیاء و جواهرات به سرقت رفته را یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون یورو تخمین زده اند.

مدیر مجموعه های هنری درسدن احتمال اینکه سارقان اشیاء و جواهرات را قطعه قطعه کنند رد نکرد. امری که به گفته ماریون آکرمن «وحشتناک» خواهد بود زیرا ارزش فرهنگی این اشیاء و جواهرات از ارزش مادی آنها بیشتر بوده است.

احتمال داده می شود که سارقان با قطع جریان برق در موزه «خزانه سبز» موفق به سرقت از این موزه شدند.

تصاویر دوربین های مداربسته نشان می دهد که دو مرد سارق با شکستن پنجره نرده دار موزه وارد این محل شدند.