اتحادیه اروپا به دنبال ایجاد نهادی برای آموزش امامان جماعت است

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
نماز جماعت در یکی از مساجد فرانسه
نماز جماعت در یکی از مساجد فرانسه   -  کپی رایت  AP Photo

شارل میشل، رئیس شورای اتحادیه اروپا روز دوشنبه گفت که با ایجاد نهادی اروپایی برای آموزش امامان جماعت موافق است.

رئیس شورای اتحادیه اروپا برای ادای احترام به قربانیان حمله هفته گذشته در وین به پایتخت اتریش سفر کرده بود. او در حاشیه این مراسم در کنار سیاستین کورتس، صدراعظم اتریش درباره لزوم تشکیل نهادی اروپایی برای آموزش امامان جماعت گفت که به این ترتیب می توان از «ارجحیت قانون مدنی کشورها بر قوانین مذهبی» و تقویت «رواداری» اطمینان حاصل کرد.

در جریان حمله هفته گذشته در وین چهار نفر کشته شدند. سباستین کورتس قرار است روز سه شنبه ضمن سفر به فرانسه به همراه امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری این کشور در نشستی مجازی با سران اتحادیه اروپا از جمله شارل میشل شرکت کند. رهبران فرانسه و اتریش قرار است در جریان این نشست مجازی که آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان نیز در آن شرکت خواهد کرد درباره واکنش اتحادیه اروپا به حملات اخیر در فرانسه و اتریش با یکدیگر گفتگو کنند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

شارل میشل ضمن تاکید بر عزم اتحادیه اروپا برای مبارزه با افراط گرایی گفت: «ما بر این باور هستیم که این تهدید تروریستی یک تهدید اساسی، مهم و جدی علیه ارزش‌هایی است که اتحادیه اروپا را شکل داده است. ما قصد نداریم از خود ضعف و سستی نشان دهیم.»

رئیس شورای اتحادیه اروپا افزود: «پیام‌های اینترنتی که تروریسم را ستایش می کنند باید سریع حذف شوند. تروریستها و کسانی که از آنها در اینترنت تمجید می‌کنند نباید مصونیت داشته باشند.»

سخنان شارل میشل در حالی بیان می‌شود که وزرای کشور ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا قرار است روز جمعه در نشستی از پیش برنامه ریزی شده شرکت کنند. انتظار می‌رود که حملات اخیر در فرانسه و اتریش و تدابیر جدید برای مقابله با افراط گرایی و تروریسم از محورهای اصلی جلسه وزرای کشور اروپایی باشد.