فرانسه به شهروندانش در کشورهای اسلامی هشدار داد

واکنش به اظهارات رئیس جمهور فرانسه
واکنش به اظهارات رئیس جمهور فرانسه Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

وزارت خارجه فرانسه در پی برگزاری تجمع هایی که در اعتراض به حمایت رئیس جمهور فرانسه از انتشار کاریکاتورهای پیامبر اسلام برگزار می‌شود، با صدور اطلاعیه‌ای از فرانسوی‌ها خواسته شده است تا از محل‌های تجمع‌های اعتراضی مسلمانان دوری کرده و از توصیه‌های سفارتخانه‌های فرانسه در کشورهای اسلامی پیروی کنند.

آگهی

فرانسه روز سه شنبه از شهروندانش که در کشورهای اسلامی ساکن هستند یا به این کشورها سفر می‌کنند خواست تا اقدام‌های احتیاطی بیشتری اتخاذ کنند.

وزارت خارجه فرانسه در پی برگزاری تجمع هایی که در اعتراض به حمایت رئیس جمهور فرانسه از انتشار کاریکاتورهای پیامبر اسلام برگزار می‌شود، با صدور اطلاعیه‌ای از فرانسوی‌ها خواست تا از محل‌های تجمع‌های اعتراضی مسلمانان دوری کرده و از توصیه‌های سفارتخانه‌های فرانسه در کشورهای اسلامی پیروی کنند.

انتشار کاریکاتورهایی از پیامبر اسلام در نشریه «شارلی ابدو» و حمایت رئیس جمهور فرانسه از انتشار این کاریکاتورها در دو هفته گذشته با واکنش مسلمانان در سراسر جهان همراه شده است.

در بیانیه وزارت خارجه فرانسه از شهروندان این کشور که در اندونزی، بنگلادش، عراق و موریتانی هستند خواسته شده است تا محتاط باشند. سفارت فرانسه در آنکارا نیز توصیه مشابهی به فرانسوی‌های حاضر در ترکیه کرده است.

پارلمان پاکستان روز دوشنبه از دولت این کشور خواست تا سفیر خود را در اعتراض به مواضع دولتمردان فرانسه از پاریس فرابخواند. پاریس نیز در اعتراض به سخنان رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه سفیر خود را از آنکارا فراخوانده است.

ژرار درمنن، وزیر کشور فرانسه کشورهای ترکیه و پاکستان را به دخالت در امور داخلی کشورش متهم کرده است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اتحادیه اروپا به دنبال ایجاد نهادی برای آموزش امامان جماعت است

دولت فرانسه برای تعطیلی موقت مسجد پانتن مجوز قضایی گرفت

فرانسه خواستار توقف تحریم کالاهای خود در کشورهای عربی شد