رییس کارکنان کاخ سفید به کرونا مبتلا شد

رئیس کارکنان کاخ سفید
رئیس کارکنان کاخ سفید   -  Copyright  AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی

مارک میدوز در جلسه چهارشنبه کاخ سفید حضور داشته است. همان روزی که دونالد ترامپ از کاخ سفید سلامت انتخابات را زیر سوال برد.

رسانه‌های آمریکا از ابتلای رییس کارکنان کاخ سفید به بیماری کووید ۱۹ خبر می‌دهند. به گزارش شبکه خبری ان بی سی نتیجه آزمایش مارک میدوز مثبت شده است.

آقای میدوز ۶۱ ساله از ماه مارس هدایت کارکنان کاخ سفید را برعهده دارد. او از جمله افراد حاضر در جلسه چهارشنبه کاخ سفید یعنی ساعتی بعد از بسته شدن حوزه‌های رای گیری بود. هنوز اطلاعات بیشتری در مورد زمان و مکان ابتلای او منتشر نشده است.

پیش‌تر و در زمان بستری شدن دونالد ترامپ به دلیل ابتلا به ویرس کرونا ویدیویی در رسانه‌های آمریکایی منتشر شده بود که مارک میدوز در مقابل بیمارستان والتر رید بین هواداران رییس جمهور سیگار رایگان پخش می‌کرد.

خبر ابتلای این مقام عالیرتبه کاخ سفید در بحبوجه شمارش آرای انتخابات و تلاش تیم انتخاباتی ترامپ برای توسل به دستگاه قضایی این کشور در حالی منتشر می‌شود که هواداران هر دو نامزد طی چند روز گذشته تجمعاتی را در برابر مراکز شمارش آرا در برخی ایالت‌ها برگزار کرده اند.

به توییتر یورونیوزفارسی بپیوندید

در همین حال تعداد مبتلایان به کووید برای سومین روزمتوالی در آمریکا رکورد زده و از مرز یکصدهزار مورد در ۲۴ ساعت فراتر رفته است. تاکنون بیش از۲۳۶ هزار نفر در آمریکا قربانی شده‌اند.

مطالب مرتبط

موضوع داغ

مطالب بیشتر درباره

ویروس کرونا