Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

دونالد ترامپ کرونا را «لطف خدا» خواند و درمان تجربی با پادتن را توصیه کرد

دونالد ترامپ
دونالد ترامپ Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در پی اظهارات رئیس جمهوری آمریکا در خصوص اثربخش بودن درمان پادتنی و نقش کلیدی آن در بهبود حال وی، ارزش سهام شرکت ریجنران، تولید کننده آنتی‌بادی‌های مونوکلونال ۲.۷ درصد افزایش یافت.

آگهی

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا پس از بازگشت به کاخ سفید ابتلا به کرونا را «لطفی از جانب خدا» خواند و درمان تجربی از طریق پادتن‌ تولیدی شرکت آمریکایی «ریجنران» را در بهبود حال خود موثر و معتبر قلمداد کرد.

او سپس از صدور مجوز استفاده اضطراری از این دارو و ارائه رایگان آن برای شهروندان آمریکا خبر داد.

آقای ترامپ چهارشنبه شب با انتشار ویدویی در حساب توییتری خود تاکید کرد که می‌خواهد همه آمریکایی‌ها همانند رئیس جمهورشان همین درمان را دریافت کنند زیرا به گفته وی حالش خوب شده است.

دونالد ترامپ افزود که فکر می‌کند تماس وی با ویروس «لطفی از جانب خدا» بوده زیرا وی تجربه‌ای دست اول از درمان تجربی با آنتی‌بادی‌های مونوکلونال یا پادتن‌های تک‌دودمانی تولید شده توسط شرکت «ریجنران» را بدست آورده که از نظر وی «کلید بهبودی» او بوده است.

دکتر شان کانلی، پزشک کاخ سفید که نظارت بر تیم درمان دونالد ترامپ در بیمارستان والتر رید را بر عهده داشت جمعه گذشته گفته بود که برای کاهش سطح ویروس و تسریع در روند بهبودی رئیس جمهوری ایالات متحده، یک دوز هشت گرمی از پادتن شرکت ریجنران را برای احتیاط تجویز کرده‌اند.

رئیس جمهوری آمریکا در طول دوره بستری شدن در بیمارستان در کنار این داروی تجربی با دیگر داروهای موثر برای مقابله با بیماری‌های ویروسی نظیر «رمدسیویر» و نیز داروی استروئیدی «دگزامتازون» تحت درمان قرار گرفته بود.

در پی اظهارات رئیس جمهوری آمریکا در خصوص اثربخش بودن درمان پادتنی و نقش کلیدی آن در بهبود حال وی، ارزش سهام شرکت ریجنران، تولید کننده آنتی‌بادی‌های مونوکلونال ۲.۷ درصد افزایش یافت. 

«ایلای لی‌لی اند کامپنی» دیگر شرکت دارویی آمریکا که رقیب ریجنران در تولید پادتن‌های ضد ویروسی است نیز پس از آنکه دونالد ترامپ از نقش داروی تولیدی این شرکت یاد کرده بود با جهش ۱.۷ درصدی ارزش سهام روبرو شد.

دونالد ترامپ که با ادعای عقب افتادن کارها خیلی زود از بیمارستان خارج شد و به کاخ سفید بازگشت، از هم‌اکنون خود را مهیای کارزار انتخاباتی کرده و تلاش دارد تا با جبران امتیاز‌های عقب افتاده در نظرسنجی‌ها، بار دیگر خود را به عنوان یک مدعی جدی در انتخابات سوم نوامبر مطرح کند.

وی پس از وضع مقررات جدید از سوی کمیسیون مستقل نظارت بر برپایی مناظرات انتخاباتی گفته است که حاضر نیست به صورت مجازی با جو بایدن، رقیب دموکرات خود مصاف کند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مشارکت بیش از ۱۰ میلیون آمریکایی‌ در رای‌گیری زودهنگام انتخابات ریاست جمهوری

دومین مناظره انتخاباتی ترامپ و بایدن لغو شد

ترامپ از شنبه حضور در کارزار انتخاباتی را از سر می‌گیرد