دولت ترامپ همزمان با انتخابات ریاست جمهوری آمریکا حامی حزب‌الله لبنان را تحریم می‌کند

جبران جرجی باسیل، وزیر خارجه سابق لبنان
جبران جرجی باسیل، وزیر خارجه سابق لبنان Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

روزنامه وال‌استریت ژورنال با اعلام این خبر یادآور شده که تحریم جبران باسیل با هدف کاهش تاثیر و نفوذ حزب‌الله در سپهر سیاسی لبنان صورت می‌گیرد.

آگهی

کاخ سفید در بحبوحه انتخابات ریاست جمهوری هم دست از کارزار تحریم‌های فراگیر خود بر نداشته و این بار قصد دارد یک سیاستمدار لبنانیِ حامی جنبش‌ حزب‌الله را تحریم کند.

جبران جرجی باسیل، رهبر جنبش آزاد میهنی لبنان تازه‌ترین نامی است که در فهرست بلندبالای شخصیت‌‌های سیاسی تحریم شده از سوی واشنگتن قرار می‌گیرد.

روزنامه وال‌استریت ژورنال با اعلام این خبر یادآور شده که تحریم جبران باسیل با هدف کاهش تاثیر و نفوذ حزب‌الله در سپهر سیاسی لبنان صورت می‌گیرد.

جبران باسیل از جمله سیاستمداران برجسته لبنانی است که هم‌اکنون رهبری جنبش آزاد میهنی این کشور را برعهده دارد و از حامیان جنبش حزب‌الله به شمار می‌رود.

ایالات متحده آمریکا حزب‌‌الله لبنان را گروهی «تروریستی» می‌داند و تاکنون چندین مسئول و مقام بلند پایه این حزب را تحت تحریم قرار داده است.

هنوز رسانه‌ها در خصوص جزئیات بیشتر تصمیم واشنگتن و نحوه حمایت جبران باسیل از حزب‌الله که وی برای آن قرار است تحت تحریم قرار گیرد اشاره‌ای نکرده‌اند. وزارت خزانه‌داری آمریکا نیز تا این لحظه هنوز در این خصوص بیانیه‌ای صادر نکرده است.

جبران باسیل یک مسیحی مارونی است که قبلا برای مقطعی وزیر امور خارجه لبنان نیز بوده است. او همچنین داماد میشل عون، رئیس جمهوری کنونی لبنان و بنیانگذار جنبش آزاد میهنی است که در میان مسیحیان این کشور از محبوبت ویژه‌ای برخوردار است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کتائب حزب‌الله: شبه‌نظامیان عراق حملات ضدآمریکایی را متوقف کردند

آمریکا حزب‌الله لبنان را به انبار مواد شیمیایی قابل انفجار در اروپا متهم کرد

اعلام آمادگی مشروط حزب‌الله برای گفت‌وگو درباره پیشنهاد «پیمان سیاسی» ماکرون