مارادونا از جرّاحی مغز جان سالم به‌در بُرد

دیه‌گو مارادونا
دیه‌گو مارادونا   -  Copyright  آسیو شیتد پرس
نگارش از یورونیوز فارسی

جرّاحان توانسته‌اند لخته خونی را که در مغز او بوده با موفقیّت بردارند و حال عمومی وی اکنون خوب است.

پزشک شخصی دیه‌گو مارادونا، اسطورهٔ فوتبال آرژانتین و جهان، اعلام کرد که عمل جرّاحی مغز ستارهٔ پیشین فوتبال با موفقیّت انجام شده است.

لئوپولدو لوک، پزشک مارادونا گفت که جرّاحان توانسته‌اند لخته خونی را که در مغز وی بوده با موفقیّت بردارند و اکنون حال عمومی وی خوب است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

طبق اعلام آقای لوک، مارادونا نخست به‌دلیل ضعف و بی‌حالی به بیمارستان فرستاده شد و گمان می‌رفت که مشکلش کم‌آبی و کم‌خونی باشد اما اسکن و آزمایش‌های بعدی نشان داد که در مغزش یک لختهٔ خونی خطرناک هست.

این لختهٔ خونی بدخیم با نام علمی «سابدورال هماتوم»، که روی سطح مغز و زیر لایهٔ بیرونی آن تشکیل می‌شود، یکی از مرگبارترین آسیب‌های مغزی به‌شمار می‌آيد.این لختهٔ خونی در اثر ضربه به سر پدید می‌آید و ممکن است مدتها آثاری از خود نشان ندهد.

دیه‌گو مارادونا بیشترین موفقیّتهای حرفه‌ای خود را در باشگاه‌های بارسلونا و ناپل داشت. وی در ۱۹۸۶با تیم ملی آرژانتین قهرمان جهان شد. هر دو گل او به تیم ملی انگلستان تاریخ‌ساز شدند،‌ گل اول که با دست به ثمر رسید «دست خدا» لقب گرفت و گل دوم او در همین مسابقه، در نظرسنجی سال ۲۰۰۲ به‌عنوان «گل قرن» برگزیده شد. او اخیرا به طنز آروز کرده که با دست راست هم به انگلیس گل بزند.

مطالب مرتبط