مارادونا از جرّاحی مغز جان سالم به‌در بُرد

دیه‌گو مارادونا
دیه‌گو مارادونا Copyright آسیو شیتد پرس
Copyright آسیو شیتد پرس
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

جرّاحان توانسته‌اند لخته خونی را که در مغز او بوده با موفقیّت بردارند و حال عمومی وی اکنون خوب است.

آگهی

پزشک شخصی دیه‌گو مارادونا، اسطورهٔ فوتبال آرژانتین و جهان، اعلام کرد که عمل جرّاحی مغز ستارهٔ پیشین فوتبال با موفقیّت انجام شده است.

لئوپولدو لوک، پزشک مارادونا گفت که جرّاحان توانسته‌اند لخته خونی را که در مغز وی بوده با موفقیّت بردارند و اکنون حال عمومی وی خوب است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

طبق اعلام آقای لوک، مارادونا نخست به‌دلیل ضعف و بی‌حالی به بیمارستان فرستاده شد و گمان می‌رفت که مشکلش کم‌آبی و کم‌خونی باشد اما اسکن و آزمایش‌های بعدی نشان داد که در مغزش یک لختهٔ خونی خطرناک هست.

این لختهٔ خونی بدخیم با نام علمی «سابدورال هماتوم»، که روی سطح مغز و زیر لایهٔ بیرونی آن تشکیل می‌شود، یکی از مرگبارترین آسیب‌های مغزی به‌شمار می‌آيد.این لختهٔ خونی در اثر ضربه به سر پدید می‌آید و ممکن است مدتها آثاری از خود نشان ندهد.

دیه‌گو مارادونا بیشترین موفقیّتهای حرفه‌ای خود را در باشگاه‌های بارسلونا و ناپل داشت. وی در ۱۹۸۶با تیم ملی آرژانتین قهرمان جهان شد. هر دو گل او به تیم ملی انگلستان تاریخ‌ساز شدند،‌ گل اول که با دست به ثمر رسید «دست خدا» لقب گرفت و گل دوم او در همین مسابقه، در نظرسنجی سال ۲۰۰۲ به‌عنوان «گل قرن» برگزیده شد. او اخیرا به طنز آروز کرده که با دست راست هم به انگلیس گل بزند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دانشمندان: مدافعان بیش از سایر فوتبالیست‌ها در معرض خطر زوال عقل هستند

تبریک پله به «دوست بزرگ، مارادونا»: باشد که همیشه بخندی و من را بخندانی

مارادونا: بهترین کادوی تولد؟ آرزو دارم با دست راست هم به انگلیس گل بزنم