زلزله در ازمیر؛ «عمو حلیم نگران نباش نجاتت می‌دهیم»

تصویر از ویدیو
تصویر از ویدیو   -  Copyright  Anadolu Agency
نگارش از یورونیوز فارسی

اعضای تیم امداد و نجات در شهر ازمیر مشغول گفت‌وگو با پیرمردی هستند که زیر آوار آپارتمانی در یکی از محله‌های ازمیر گرفتار شده است. تیم نجات با او حرف می‌زند تا این فرد مسن روحیه‌اش را حفظ کند.

اعضای تیم امداد و نجات در شهر ازمیر شامگاه جمعه مشغول گفت‌وگو با پیرمردی هستند که زیر آوار آپارتمانی در یکی از محله‌های ازمیر گرفتار شده است. تیم نجات با او حرف می‌زند تا این فرد مسن روحیه‌اش را حفظ کند.

آنها به او می‌گویند: «عموم حلیم، نترس، ما تو را نجات می‌دهیم.»

صدای عمو حلیم در پس زمینه به طور ضعیفی به گوش می‌رسد. اعضای تیم نجات درباره استفاده از دریل برای سوراخ کردن دیوار و نجات این فرد گفت‌وگو می‌کنند.

خبرگزاری آناتولی ترکیه درادامه این گزارش به تداوم عملیات نجات اشاره کرده و درباره اینکه در نهایت تیم نجات به چه نتیجه‌ای رسیده‌اند مطلبی بیان نکرده است.

زلزله‌ای که روز گذشته ازمیر ترکیه و بخش‌هایی از یونان را لرزاند تا کنون دست‌کم ۲۷ کشته و ۸۰۰ زخمی بر جای گذاشته است.

مرکز این زلزله دریای اژه بوده و مقام‌های محلی آن را یک «سونامی کوچک» نام دادند. در ترکیه دست‌کم ۲۰ ساختمان در شهر ازمیر خراب شد. وسایل نقلیه زیادی در زیر آوار ساختمان‌ها از بین رفته‌اند.

جستجو برای یافتن بازماندگان این حادثه همچنان ادامه دارد. بنا بر اعلام خبرگزاری آناتولی تا کنون نزدیک به صد نفر با تلاش تیم‌های نجات که در سراسر شب فعال بودند، از زیر آوار نجات یافته‌اند.

مطالب مرتبط