Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

نظرسنجی؛ کاهش محبوبیت دونالد ترامپ در اروپا در آستانه انتخابات آمریکا

Evan Vucci
Evan Vucci Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نظرسنجی انجام شده از سوی موسسه فرانسوی BVA نشان دهندۀ کاهش محبوبیت دونالد ترامپ در اروپاست و اینکه چنانچه این انتخابات در اروپا برگزار می‌شد، جو بایدن نامزد دموکرات‌ها می‌توانست رقیب جنجالی خود را پشت سر گذاشته و به قدرت برسد.

آگهی

همزمان با ارزیابی وضعیت رای دهندگان آمریکایی و تغییرات احتمالی در نگرش انتخاباتی آنها در داخل خاک ایالات متحده، در خارج از این کشور نیز مطالعاتی دربارۀ نگاه مردم جهان به این انتخابات و میزان تمایل آنها به هرکدام از دو نامزد اصلی آن در جریان است.

یکی از این مطالعات از سوی موسسۀ فرانسوی BVA انجام شده که به بررسی نگرش مردم اروپا به این انتخابات و نامزدهای آن پرداخته است.

نظرسنجی انجام شده از سوی این موسسه که گزارش آن روز جمعه منتشر شد، نشان دهندۀ کاهش محبوبیت دونالد ترامپ در اروپاست و اینکه چنانچه این انتخابات در اروپا برگزار می‌شد، جو بایدن، نامزد دموکرات‌ها می‌توانست رقیب جنجالی خود را پشت سر گذاشته و به قدرت برسد.

این نظرسنجی که در ماه اکتبر و با شرکت ۱۱ هزار و ۷۳۷ نفر از ساکنان ۱۰ کشور اروپایی از جمله کشورهای آلمان، بریتانیا، فرانسه، ایتالیا و اسپانیا انجام شده، نشان می‌دهد که آلمانی‌ها بیش از پاسخ دهندگان دیگر کشورها مشتاق پیروزی بایدن در این انتخابات هستند و ۶۶ درصد از پاسخ‌دهندگان آلمانی گفته‌اند که اگر اجازۀ رای دادن داشتند، از نامزد دموکرات‌ها حمایت می‌کردند.

تنها ۸ درصد از آلمانی‌های پاسخ دهنده به این نظرسنجی از ریاست جمهوری دونالد ترامپ پشتیبانی کرده‌اند و ۲۷ درصد نیز اعلام کرده‌اند یا نمی‌دانند به چه کسی رای دهند و یا اصلا در این انتخابات شرکت نمی‌کردند.

بیشترین طرفداران دونالد ترامپ در میان شرکت کنندگان ایتالیایی این نظرسنجی حضور داشتند: ۱۵ درصد از ایتالیایی‌ها گفته‌اند که طرفداران نامزد جمهوریخواهان هستند.

با این وجود در ایتالیا نیز شمار طرفداران بایدن حدودا سه برابر طرفداران دونالد ترامپ بوده است و به حدود ۴۲ درصد می‌رسید.

تصمیم دونالد ترامپ برای خارج کردن آمریکا از توافقنامۀ آب و هوایی ۲۰۱۵ پاریس یکی از آخرین اقدامات ناخوشایند او از نظر شهروندان اروپا بود و در کاهش محبوبیت او در میان ساکنان قاره سبز نقش مهمی داشت.

طرح او برای ساخت دیوار مرزی میان مکزیک و آمریکا نیز مخالفان بسیاری را در بین اروپایی‌ها داشت.

اکثریت قابل توجهی از شرکت کنندگان اروپایی این نظرسنجی گفته‌اند که انتخابات آمریکا را موضوع مهمی می‌دانند و اخبار آن را پیگیری می‌کنند؛ آلمانی‌ها با ۸۵ درصد بیشترین افراد پیگیر تحولات انتخابات آمریکا هستند. در دیگر کشورهای اروپایی نیز شمار افراد علاقمند به این موضوع حدود ۷۰ درصد است.

در مجموع نیز از کل شرکت کنندگان در این نظرسنجی، تنها ۲۲ درصد از آلمانی‌ها و ۳۸ درصد از ایتالیایی‌ها به آینده آمریکا نگاه خوش‌بینانه‌ای داشتند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

۱۰۰هزار مبتلا در یک‌روز؛ شیوع کرونا در آمریکا چهار روز به انتخابات رکورد زد

پزشک سابق کاخ سفید: جو بایدن از نظر ذهنی آماده ریاست جمهوری نیست

جنجال فیلم علی عباسی در بحبوحه کارزار انتخاباتی آمریکا؛ ستاد ترامپ: شکایت می‌کنیم