Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

صدا و سیما با شرکت‌های کامبوجی و قبرسی تحریم آمریکا را «دور می‌زند»

صدا و سیمای جمهوری اسلامی
صدا و سیمای جمهوری اسلامی Copyright Mehr New Agecncy
Copyright Mehr New Agecncy
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نتایج یک تحقیق توسط دو رسانه آمریکایی نشان می‌دهد صدا و سیمای جمهوری اسلامی از طریق وبسایت‌های واسطه محتوای خود را در این کشور منتشر می‌کند.

آگهی

نتایج یک تحقیق توسط دو رسانه آمریکایی نشان می‌دهد صدا و سیمای جمهوری اسلامی از طریق وبسایت‌های واسطه محتوای خود را در این کشور منتشر می‌کند.

صدا و سیمای جمهوری اسلامی از سال ۲۰۱۳ میلادی و به موجب قانون مصوب دولت باراک اوباما تحت تحریم‌های آمریکا قرار دارد.

یافته‌های محققان در دو بنیاد رسانه‌ای مک‌کلچی و میامی هرالد نشان می‌دهد صدا و سیمای جمهوری اسلامی برای پخش برنامه‌های خود در آمریکا از شرکتی در کامبوج برای مدیریت ایمیل‌ها و از شرکت قبرسی «وب‌زیلا» برای میزبانی ویدئو‌های خود استفاده می‌کند.

بنابر اطلاعات منتشره، مقامات ایرانی از این دو سرویس‌دهنده کامبوجی و قبرسی برای پخش محتوای شبکه‌های پرس‌تی‌وی و هیسپان‌تیوی (شبکه‌های انگلیسی‌زبان و اسپانیولی‌زبان صدا و سیما) استفاده می‌کنند.

«وب‌زیلا» اولین شرکت خارجی است که اجازه فعالیت سرورهایش را در روسیه کسب کرده و نام آن نخستین ‌بار در جریان پرونده هک ایمیل‌های حزب دموکرات در جریان انتخابات سال ۲۰۱۶ آمریکا بر سر زبان‌ها افتاد.

مقامات امنیتی بریتانیا نیز در جریان پرونده بحث‌برانگیز جاسوسی متعلق به کریستوفر استیل گفتند این شرکت از ترافیک پورن برای انتقال ویروس و دزدیدن اطلاعات استفاده می‌کرده است.

مقامات شرکت «وب‌زیلا» از جمله رئیس آن الکسیج گوباروف اتهامات وارده را رد می‌کنند.

پیشتر در ماه گذشته وزارت دادگستری آمریکا ۹۲ دامنه اینترنتی را که به نمایندگی از سپاه پاسداران اقدام به «اشاعه اخبار جعلی» می‌کردند توقیف کرد.

بنابر بیانیه معاونت دادستانی کل در امور امنیت ملی آمریکا، این وبسایت‌ها برای «ترویج پروپگاند ایران» و با هدف «تاثیرگذاری بر افکار عمومی آمریکا» اقدام به پخش اطلاعات دروغین می‌کرده‌اند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یک روزنامه آمریکایی: ترامپ در پی تحریم‌هایی علیه ایران است که لغو آن دشوارتر باشد

بریتانیا از دخالت روسیه در حمله سایبری به نتیجه تحقیقات واکسن کرونا «مطمئن» است

ترامپ تی‌وی: شبکه اینترنتی که می‌خواهد پیام رئیس‌جمهور سابق آمریکا را مستقیما به هوادارانش منتقل کند