میکروفون‌های ترامپ و بایدن در مناظره دوم به نوبت قطع می‌شوند

مناظره ترامپ و بایدن
مناظره ترامپ و بایدن Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مدیر کارزار انتخاباتی دونالد ترامپ کمیسیون مناظره را متهم کرد که قصد دارد با دستورالعمل‌های جدید در جهت ایجاد مزیت به نفع نامزد مورد علاقه‌اش تلاش کند.

آگهی

کمیسیون مناظرات انتخاباتی در ایالات متحده تصمیم دارد در دومین مصاف رودرروی نامزد‌های ریاست جمهوری این کشور برای جلوگیری از آشفتگی صوتی میکروفون‌ هر یک را هنگام سخنان طرف مقابل قطع کند.

این تصمیم پس از مشاهده موارد انتقاد آمیز بی‌نظمی و آشفتگی‌ در مناظره نخست میان دونالد ترامپ و جو بایدن، دو نامزد جمهوری‌خواه و دموکرات انتخابات ریاست جمهوری ماه نوامبر اتخاد شده است.

به موجب مقررات هرکدام از دو نامزد دو دقیقه برای پاسخ به سوال مطرح شده توسط مجری مناظره فرصت خواهند داشت و در طول این مدت میکروفون نامزدی که نوبت به پاسخش نیست قطع خواهد بود.

بر این اساس هنگامی که دو نامزد از فرصت‌های دو دقیقه‌ای خود برای پاسخ به سوالات استفاده کردند امکان یک بحث آزاد میان طرفین فراهم می‌شود که در این صورت میکروفون‌های دو نامزد هر دو باز خواهد بود.

در بیانیه کمیسیون نظارت بر مناظرات انتخاباتی آمریکا ابراز امیدواری شده که نامزدها زمان اختصاص داده شده به هر یک را رعایت کنند تا بحث بتواند به شکلی مفید برای تماشاگران پیش بروند.

این در حالیست که بیل استپین، مدیر کارزار انتخاباتی دونالد ترامپ کمیسیون نظارت بر مناظرات را مغرض خوانده و به شدت به مقررات جدید اعتراض کرده است.

وی با انتشار بیانیه‌ای تصریح کرد: «برغم هر تغییری که در آخرین دقایق توسط یک کمیسیون مغرض ایجاد شود، رئیس جمهور ترامپ مشتاق مناظره با جو بایدن است.»

مدیر کارزار انتخاباتی دونالد ترامپ همچنین در این بیانیه کمیسیون مناظرات انتخاباتی را متهم کرده که قصد دارد با دستورالعمل‌های جدید آخرین تلاش خود برای ایجاد مزیت به نفع نامزد مورد علاقه اش را انجام دهد.

به گفته آقای استپین، دونالد ترامپ قصد دارد در مناظره دوم فرصت سخن گفتن درباره هانتر بایدن، پسر جو بایدن را همانطور که طی دو هفته گذشته در باره وی اطلاع‌رسانی کرده داشته باشد.

مدیر کارزار انتخاباتی دونالد ترامپ تاکید کرد: «اگر رسانه‌ها این سوالات را از جو بایدن نپرسند، رئیس جمهور حتما این سوال‌ها را مطرح خواهد کرد و هیچ راهی برای بایدن (جهت فرار از آن) وجود ندارد.»

به گزارش پایگاه خبری آکسیوس، دونالد ترامپ در جریان اولین مناظره خود در ماه سپتامبر، ۷۱ بار حرف رقیب دموکرات خود را قطع کرد؛ حال آنکه جو بایدن تنها ۲۲ بار این کار را در بین سخنان نامزد جمهوری‌خواه انجام داد.

مناظره برنامه‌ریزی شده میان دونالد ترامپ و جو بایدن در روز پنجشنبه ۲۲ اکتبر آخرین مصاف رودروری دو نامزد جمهوری‌خواه و دموکرات پیش از انتخابات سوم نوامبر خواهد بود.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا؛ آنچه باید پیش از شروع محاکمه کیفری ترامپ بدانیم

دیدار وزیر خارجه بریتانیا با ترامپ؛ چگونه جنگ اوکراین کامرون را به ساحل فلوریدا کشاند؟

ترامپ بر سر پرونده حق‌السکوت به ستاره پورن: اگر قاضی به زندان بیندازدم افتخار بزرگی برایم خواهم بود