Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

ترامپ مناظره «مجازی» انتخابات را رد کرد؛ بایدن: او هر ثانیه نظرش تغییر می‌کند

جو بایدن و دونالد ترامپ
جو بایدن و دونالد ترامپ Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دونالد ترامپ ضمن «غیر قابل قبول» دانستن مناظره مجازی گفت: «من وقتم را با مناظره مجازی تلف نخواهم کرد. مناظره به این نمی‌گویند!»

آگهی

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا که هفته گذشته به دلیل ابتلا به بیماری همه‌گیر کووید۱۹ در بیمارستان بستری شده بود، اعلام کرد که حاضر به شرکت در مناظره مجازی با جو بایدن، رقیب انتخاباتی خود نیست.

کمیسیون مستقل برگزارکننده مناظره‌های انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده روز پنج‌شنبه اعلام کرد که دومین مناظره دونالد ترامپ، نامزد حزب جمهوریخواه با جو بایدن، نامزد حزب دموکرات به صورت مجازی برگزار خواهد شد. رئیس جمهوری آمریکا در واکنش به این تصمیم گفت: «من در مناظره مجازی شرکت نخواهم کرد.»

وی همچنین ضمن «غیرقابل قبول» دانستن مناظره مجازی افزود: «من وقتم را با مناظره مجازی تلف نخواهم کرد. مناظره به این نمی‌گویند!»

دومین مناظره انتخاباتی جو بایدن و دونالد ترامپ قرار بود روز ۱۵ اکتبر (۲۴ مهر) یعنی پنج‌شنبه هفته آینده در شهر میامی در ایالت فلوریدا برگزار شود. رئیس جمهوری ایالات متحده که همچنان به دلیل ابتلا به کرونا تحت درمان قرار دارد این احتمال را که ویروس از او به فرد دیگری منتقل شود مردود دانسته است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

نامزد جمهوریخواهان در انتخابات پیش‌رو در آمریکا روز جمعه گذشته از ابتلای خودش به ویروس جدید کرونا خبر داده بود. او پس از آن به مدت سه روز در بیمارستان والتر رید در حومه واشنگتن بستری شد. دونالد ترامپ روز دوشنبه پس از آنکه از بیمارستان مرخص شد به کاخ سفید بازگشت.

جو بایدن روز پنج‌شنبه در واکنش به رد مناظره مجازی از طرف دونالد ترامپ گفت: «نمی‌دانیم رئیس جمهوری چه خواهد کرد! او هر ثانیه نظرش تغییر می‌کند.»

در دومین مناظره انتخابات ریاست جمهوری آمریکا برخلاف اولین مناظره قرار بود علاوه بر مجری و دو نامزد، تعدادی از شهروندان هم حضور داشته باشند. آنها قرار بود در جریان این مناظره پرسش‌ها و دغدغه‌های خود را با دو نامزد در میان بگذارند.

در بیانیه کمیسیون مستقل برگزارکننده مناظره‌های انتخابات آمریکا آمده که تصمیم برگزاری دومین مناظره به صورت مجازی در راستای تامین «امنیت و سلامت» همه شرکت کنندگان اتخاذ شده است.

کارزار انتخاباتی دونالد ترامپ روز پنج‌شنبه احتمال برگزاری یک گردهمایی انتخاباتی به جای دومین مناظره با جو بایدن را در روز ۱۵ اکتبر مطرح کرد. این در حالی است که دو نامزد راهیابی به کاخ سفید قرار است روز ۲۲ اکتبر (اول آبان) در سومین و آخرین مناظره انتخاباتی با یکدیگر شرکت کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ترامپ: بایدن پیش از هر مناظره آزمایش مواد مخدر بدهد

ترامپ نامزدی جمهوری‌خواهان در انتخابات آمریکا را پذیرفت؛«ایران در زمان من ورشکسته و آماده توافق بود»

فشارها برای کناره‌گیری بایدن از رقابت‌ها؛ پلوسی: شانس دموکرات‌ها در انتخابات مجلس هم به خطر می‌افتد