ترامپ: بایدن پیش از هر مناظره آزمایش مواد مخدر بدهد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
جو بایدن و دونالد ترامپ
جو بایدن و دونالد ترامپ   -   کپی رایت  AP Photo

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا روز چهارشنبه خواستار انجام آزمایش مواد مخدر از جو بایدن، رقیب دموکرات خود پیش از سه مناظره انتخاباتی شد.

رئیس جمهوری ایالات متحده که بنا به نظرسنجی ها از جو بایدن عقب افتاده است در مصاحبه با هفته نامه «واشنگتن اگزمینر» گفت که عملکرد جو بایدن در جریان مناظره های رقابت مقدماتی حزب دموکرات ناگهان بهبود یافته بود.

این درخواست دونالد ترامپ در حالی مطرح می شود که کارزار انتخاباتی نامزد جمهوریخواهان طی هفته های گذشته بارها سلامت ذهنی رقیب خود را زیر سوال برده است.

به گفته دونالد ترامپ از هر دو نامزد پیش از مناظره ها باید آزمایش مواد مخدر گرفته شود. چهل و پنجمین رئیس جمهوری آمریکا افزوده است که خود او روزانه یک قرص آسپیرین مصرف می کند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

دونالد ترامپ در سال ۲۰۱۶ میلادی نیز در آستانه مناظره با هیلاری کلینتون پیشنهاد کرده بود که از او و رقیبش پیش از رویارویی در برابر دوربین های تلویزیونی آزمایش مواد مخدر گرفته شود.

رئیس جمهوری کنونی آمریکا و رقیب دموکراتش قرار است پیش از رای گیری در روز سوم نوامبر (۱۳ آبان) سه بار با یکدیگر مناظره کنند. اولین مناظره انتخاباتی آنها قرار است روز ۲۹ سپتامبر (هشتم مهر) در شهر کلیولند در ایالت اوهایو برگزار شود.

مایک پنس و کامالا هریس، نامزدهای سمت معاونت ریاست جمهوری نیز قرار است یک بار با یکدیگر مناظره کنند.

برخی از مشاوران کارزار انتخاباتی دونالد ترامپ طی روزهای گذشته از پیامدهای احتمالی راهبرد کنونی این کارزار برای زیر سوال بردن سلامت ذهنی رقیب ابراز نگرانی کرده بودند. به گفته آنها زیر سوال بردن توانایی های ذهنی جو بایدن ممکن است باعث شود که سطح انتظارات از عملکرد جو بایدن در مناظره ها و رویدادهای انتخاباتی کاهش یابد و به این ترتیب ارزیابی ها از عملکرد او در هر صورت بهتر از آنچه که رای دهندگان انتظار دارند باشد.

سخنرانی جو بایدن در گردهمایی هفته گذشته دموکرات ها نیز در همین راستا از نظر اکثر تحلیلگران فراتر از انتظارها بود.