انتقاد ترامپ از بایدن: او حرف دانشمندان را گوش می‌دهد و ما را قرنطینه می‌کند

دونالد ترامپ، رئيس‌جمهوری آمریکا
دونالد ترامپ، رئيس‌جمهوری آمریکا Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رئیس‌جمهوری آمریکا خطاب به رای‌دهندگان در ایالت نوادا گفت: «اگر به بایدن رای بدهید شغل‌های شما را به چین واگذار می‌کند. آینده شما را نیز به ویروس [کرونا] خواهد سپرد، او قرنطینه خواهد کرد. او از ما خواهد خواست تا به قرنطینه برویم!»

آگهی

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا روز یکشنبه جو بایدن، رقیب دموکرات خود را که گفته است در صورت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری برای مقابله با شیوع ویروس کرونا به توصیه های دانشمندان عمل خواهد کرد، به باد انتقاد و تمسخر گرفت.

نامزد حزب جمهوریخواه که بنا به نظرسنجی ها از رقیب خود عقب افتاده است در جریان گردهمایی انتخاباتی خود در ایالت نوادا با تقلید صدای جو بایدن گفت: «اگر به بایدن رای بدهید شغل های شما را به چین واگذار می کند. آینده شما را نیز به ویروس [کرونا] خواهد سپرد، او قرنطینه خواهد کرد. او از ما خواهد خواست تا به قرنطینه برویم!»

سخنان دونالد ترامپ در حالی بیان می شود که محبوبیت او اوایل سال جاری میلادی پس از شیوع بیماری همه گیر «کووید ۱۹» کاهش یافت. نظرسنجی ها نشان می دهد که بسیاری از رای دهندگان آمریکایی از عملکرد رئیس جمهوری این کشور در برابر شیوع ویروس کرونا ناراضی هستند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

من اگر به حرف دانشمندها گوش داده بودم اکنون با کشوری روبرو بودیم که در رکود گسترده اقتصادی به سر می‌برد. به جای آن [اقتصاد ما] اکنون مانند موشک پرتابگر فضایی است، به آمار نگاه کنید!
دونالد ترامپ
رئيس‌جمهوری آمریکا

رئیس جمهوری کنونی ایالات متحده در بخشی از سخنان روز یکشنبه خود اظهار داشت: «او [جو بایدن] به حرف دانشمندان گوش خواهد داد. من اگر به حرف دانشمندها گوش داده بودم اکنون با کشوری روبرو بودیم که در رکود گسترده اقتصادی به سر می برد. به جای آن [اقتصاد ما] اکنون مانند موشک پرتابگر فضایی است، به آمار نگاه کنید!»

اندرو بیتس، سخنگوی کارزار انتخاباتی جو بایدن در واکنش به اظهارات نامزد جمهوریخواهان گفت: «دونالد ترامپ اقتصادی قوی را که از دولت اوباماـبایدن تحویل گرفته بود از دست داد. او دائم هشدارهای دانشمندان و متخصصان پزشکی را کم اهمیت جلوه داد و به آنها حمله کرد در حالی که آنها برای نجات جان بقیه تلاش می کردند. حالا هم موارد ابتلا به کرونا در حال افزایش است و هم موارد اخراج از کار.»

بسیاری از شرکت کنندگان در گردهمایی روز یکشنبه دونالد ترامپ در ایالت نوادا که تعداد آنها حدود پنج هزار نفر بود فاصله اجتماعی را رعایت نکرده بودند و ماسک هم به چهره نداشتند.

شیوع ویروس جدید کرونا در آمریکا تاکنون جان بیش از ۲۱۹ هزار نفر را در این کشور گرفته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سایه آرای ارسالی با پست بر انتخابات آمریکا؛ سناریوهای محتمل چیست؟

ترامپ: خبرنگاران از بایدن از بستنی می‌پرسند و سر من فریاد می‌زنند

ترامپ در قامت «منجی» در برابر «شیطان‌پرستان»؛ تئوری توطئه «کیو انان» چیست؟