ترامپ: خبرنگاران از بایدن از بستنی می‌پرسند و سر من فریاد می‌زنند

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
تصویر از ویدیو
تصویر از ویدیو   -   کپی رایت  AFP

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری ایالات متحده روز سه‌شنبه ۲۰ اکتبر در کارزار انتخاباتی خود در جمع هواداران خود در پنسیلوانیا از رسانه‌های این کشور انتقاد کرد که از جو بایدن رقیب انتخاباتی او سوال‌های ساده می‌پرسند و به او که می‌رسد سرش داد می‌زنند.

آقای ترامپ در همین زمینه گفت: «او [بایدن] رفت تا بستنی بیاورد. رسانه‌ها هم ایستاده‌اند، اینها همه قاتل هستند، رسانه‌های جعلی. به من که می‌رسد آنها سرم داد می‌کشند اما آنچه آنها می‌خواهند [درباره بایدن] بدانند این است که چه طعم بستنی را دوست داری؟ او هم می‌گوید من وانیل و شکلات را دوست دارم، ممنون. آنها این سوالات را از من نمی‌پرسند.»

آقای ترامپ همچنین تاکید کرد که اگر بایدن انتخاب شود: «بایدن درمان را به تعویق می‌اندازد، تولید واکسن را به تعویق می‌اندازد، دوره این بیماری همه‌گیری را طولانی می‌کند، مدارس را تعطیل می‌کند، کشور ما را تعطیل می‌کند و اتفاقا پنسیلوانیا به اندازه کافی تعطیل بوده، از فرماندار خود بخواهید تا پنسیلوانیا را باز کند.»

انتخابات ریاست‌جمهوری ایالات متحده ۳ نوامبر ۲۰۲۰ میلادی برابر با ۱۳ آبان ۱۳۹۹ خورشیدی برگزار خواهد شد. این انتخابات پنجاه و نهمین انتخابات ریاست‌جمهوری در این کشور است. برنده این انتخابات از یکم بهمن ۱۳۹۹ کارش را در کاخ سفید آغاز می‌کند.