Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

شهردار کپنهاگ پس از اعتراف به آزار جنسی چند زن از سمت خود کناره‌گیری کرد

شهردار مستعفی کپنهاگ
شهردار مستعفی کپنهاگ Copyright AFP
Copyright AFP
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

وی که سال‌ها پیش وزیر دادگستری دانمارک بود، در ۱۱ سال اخیر در سمت شهردار کپنهاگ فعالیت می‌کرد.

آگهی

فرانک ینسن، شهردار کپنهاگ پایتخت دانمارک پس از اعتراف به آزار و اذیت چندین زن در طول ۳۰ سال فعالیت در سیاست، روز دوشنبه ۱۹ اکتبر (۲۸ مهر) از سمت خود کناره‌گیری کرد.

وی که سال‌ها پیش وزیر دادگستری دانمارک بود، در ۱۱ سال اخیر در سمت شهردار کپنهاگ فعالیت می‌کرد. وی آخرین سیاستمداری است که در برابر موج تازه‌ای از کارزار می‌تو MeToo (من هم) از فعالیت سیاسی خود کنار می‌کشد. رهبر سوسیال لیبرال‌های دانمارک، سیاستمدار دیگری بود که پس از اعتراف به یکسری رفتارهای نامناسب، اوایل ماه جاری استعفا داد.

فرانک ینسن در یک نشست خبری غیرمنتظره به خبرنگاران گفت: «من برای ۳۰ سالی که در سیاست بودم خوشحالم.» وی تاکید کرد که با کناره‌گیری از سمت خود، سیاست را برای همیشه ترک می‌کند.

ینسن ۵۹ ساله از سمت خود به‌عنوان معاون حزب سوسیال دموکرات یعنی حزب حاکم در دانمارک نیز استعفا داد.

روز یکشنبه او به آزار و اذیت جنسی تعدادی از زنان اعتراف کرد اما تاکید کرد که در سمت شهرداری باقی می‌ماند تا به تغییر آنچه او آن را «فرهنگ جنسیتی» در شهرداری توصیف کرد، کمک کند.

با این حال با افزایش فشارها بر آقای ینسن پس از اینکه مته فردریکسن، نخست وزیر دانمارک و رهبری حزب سوسیال دموکرات اتهام‌ها علیه شهردار کپنهاگ را «بسیار جدی» توصیف کرد، او مجبور به کناره‌گیری شد.

ینسن علاوه بر حضور در راس شهرداری کپنهاگ و وزارت دادگستری دانمارک، ریاست وزارت علوم و همچنین نمایندگی پارلمان را نیز در کارنامه ۳۰ سال فعالیت سیاسی خود دارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آمریکا و اتحادیه اروپا خواستار تعهد سازمان جهانی بهداشت برای جلوگیری از بروز خشونت‌های جنسی شدند

دادستان کل نیویورک: فرماندار کومو چند زن را مورد آزار جنسی قرار داده است

ماجرای زندانی شدن پسر به دست مادر به مدت ۲۸ سال؛ دادستانی سوئدی: شواهدی پیدا نشد