Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

خلیل‌زاد: برای کاهش خشونت‌ها با طالبان به توافق رسیدیم

زلمی خلیل‌زاد، نماینده آمریکا در امور افغانستان
زلمی خلیل‌زاد، نماینده آمریکا در امور افغانستان Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نماینده ویژه آمریکا در امور افغانستان افزایش حملات طی هفته‌های اخیر را «تهدید» برای صلح و «هشداری» برای افغان‌ها توصیف کرد.

آگهی

زلمی خلیل زاد، نماینده آمریکا در امور افغانستان روز پنجشنبه اعلام کرد که کشورش با گروه طالبان برای کاهش تلفات جانی ناشی از خشونت ها در این کشور به توافق رسیده است.

او در صفحه توئیتر خود نوشت: «به دنبال چندین ملاقات ژنرال میلر و من با طالبان، ما توافق نمودیم که در مطابقت جدی با تطبیق تمام عناصر توافقنامه ایالات متحده و طالبان و تمام تعهدات ارائه شده، اقدامات را دوباره-مرتب سازیم. این به معنی کاهش شمار عملیات ها است. در حال حاضر شمار زیاد افغانها می میرند. با دوباره مرتب-ساختن ما انتظار داریم که این شمار به گونه قابل ملاحظه کاهش یابد.»

نماینده ویژه آمریکا در امور افغانستان افزایش حملات طی هفته های اخیر را «تهدید» برای صلح و «هشداری» برای افغان ها توصیف کرد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

واشنگتن ماه فوریه سال جاری با گروه طالبان به توافق صلح دست یافت. بنا به این توافق گروه طالبان متعهد شد که در ازای خروج نظامیان آمریکا از افغانستان دیگر به گروه های «تروریستی» اجازه فعالیت در قلمرو تحت حاکمیت خود را ندهد و مذاکرات صلح با دولت افغانستان را آغاز کند.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا ماه گذشته میلادی گفت که همه نیروهای این کشور باید تا کریسمس به ایالات متحده بازگردند. در توافق واشنگتن با گروه طالبان پیش بینی شده است که نظامیان آمریکا تا ماه مه سال ۲۰۲۱ از افغانستان خارج شوند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

واکنش طالبان به پیروزی بایدن: به توافق بر سر خروج نظامیان آمریکا پایبند باشید

خلیل‌زاد: ادامه خشونت‌ها، توافق صلح در افغانستان را تهدید می‌کند

گوترش می‌گوید طالبان شرط‌هایی «غیرقابل قبول» برای شرکت در نشست دوحه تعیین کرده بود