نتیجه نظرسنجی یورونیوز؛ آیا مردم فرانسه، آلمان و ایتالیا از حضور در اتحادیه اروپا راضی‌اند؟

رهگذران ماسک‌پوش در شهر رم، ایتالیا
رهگذران ماسک‌پوش در شهر رم، ایتالیا Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

همزمانی بحران اقتصادی و سلامت با اختلافات عمیق داخلی، اتحادیه اروپا را با چالش‌هایی بی‌سابقه روبرو کرده است. در چنین شرایطی مردم سه کشور بنیانگذار اتحادیه اروپا یعنی فرانسه، آلمان و ایتالیا چه احساسی نسبت به این اتحادیه دارند؟ این سوال نظرسنجی جدید یورونیوز است.

آگهی

همزمانی بحران اقتصادی و سلامت با اختلافات عمیق داخلی، اتحادیه اروپا را با چالش‌هایی بی‌سابقه روبرو کرده است. در چنین شرایطی مردم سه کشور بنیانگذار اتحادیه اروپا یعنی فرانسه، آلمان و ایتالیا چه احساسی نسبت به این اتحادیه دارند؟ این سوالی است که یورونیوز سعی کرده در قالب یک نظرسنجی که با مشارکت موسسه ردفیلد اند ویلتون (Redfield & Wilton) انجام داده، پاسخ صریحی برای آن پیدا کند.

بر پایه نتایج این نظرسنجی، در صورت برگزاری همه‌پرسی در مورد اساس عضویت کشور در اتحادیه اروپا، ۶۴ درصد آلمانی‌ها از حضور در این اتحادیه خشنود و راضی هستند. این نسبت در میان فرانسوی‌های شرکت کننده در این نظرسنجی، ۵۲ درصد است. اما جمعیت موافق و مخالف در میان ایتالیایی‌ها بسیار به هم نزدیک است.

همچنین در پاسخ به این سال که آیا پیوستن به اتحادیه اروپا برای کشورشان مفید است یا خیر؛ در آلمان، تقریباً از هر دو پاسخ دهنده یک نفر معتقدند که عضویت در اتحادیه اروپا برای این کشور مفید است ولی حدود یک سوم فرانسوی‌ها و ایتالیایی‌ها نتیجه این عضویت را مثبت و به همین میزان، حاصل این اتحاد را منفی می‌دانند؛ نزدیک به یک سوم باقی مانده نیز نظر مشخصی در این خصوص ندارند.

در عین حال، نتیجه نظرسنجی یورونیوز نشان می‌دهد که اکثریت آلمانی‌ها معتقدند که خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا در بلندمدت به نفع این کشور نخواهد شد اما در مقابل تنها حدود ۴۰ درصدی فرانسوی‌ها و ایتالیایی‌ها با این دیدگاه موافقند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

بر پایه نتایح این نظرسنجی، نسبت بالایی از شهروندان سه کشور آلمان، فرانسه و ایتالیا معتقدند که اتحادیه اروپا به منافع آنها اهمیتی نمی‌دهد. این نسبت در ایتالیا بالای ۵۰ درصد و در فرانسه حدود ۴۶ درصد است؛ البته در میان این سه کشور، آلمانی‌ها هنوز بالاترین اعتماد را به اتحادیه اروپا دارند؛ به طوری که ۴۰ درصد آنها بر این باورند که اتحادیه اروپا پیگیر تحقق منافع آنهاست.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رستوران‌دارهای عصبانی در ایتالیا با پلیس درگیر شدند

نظرسنجی یورونیوز؛ رضایت مردم آلمان، ایتالیا و فرانسه از عملکرد دولت در مقابله با کرونا چقدر است؟

جوزپ بورل: ویرانی‌های شهرهای غزه بیشتر از ویرانی‌های شهرهای آلمان در جنگ جهانی دوم است