Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

تقاضای ۴ میلیون شهروند اروپایی برای ماندن در بریتانیای پسابرکسیت

brexit
brexit Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

وزارت کشور بریتانیا دوشنبه اعلام کرد بیش از چهارمیلیون تن از شهروندان عضو اتحادیه اروپا، شهروندان کشورهای عضو منطقه اقتصادی اروپا، و سوئیس، خواهان تمدید اقامت خود در بریتانیا هستند.

آگهی

وزارت کشور بریتانیا، دوشنبه اعلام کرد بیش از ۴ میلیون اروپایی برای تمدید اقامت خود در این کشور فرم های مخصوص « طرح حل و فصل اقامت شهروندان عضو اتحادیه اروپا» را پر کرده اند.

شهروندان اتحادیه اروپا، شهروندان کشورهای حوزه اقتصادی اروپا و نیز سوئیس با ثبت نام در این طرح می‌توانند حتی قبل از پایان دوره گذارِ برکسیت به اقامت خود در بریتانیا ادامه دهند.

ثبت بیش از ۴ میلیون متقاضی تمدید اقامت در بریتانیا، آن هم هشت ماه پیش از مهلت نهایی تعیین تکلیفِ وضعیتِ اقامتی در ژوئن ۲۰۲۱ میلادی فراتر از انتظارات مقامات دولت بریتانیا بود.

بر اساس آخرین آمار، از ۴ میلیون متقاضی ماندن در بریتانیا، تقریباً ۳.۷ میلیون نفر درخواست خود را در انگلستان تسلیم مقامات کرده اند، ۲۰۴،۷۰۰ در اسکاتلند متقاضی ادامه اقامت هستند، ۶۷۲۰۰ پرونده نیز در ولز و ۶۶،۳۰۰ در ایرلند شمالی توسط وزارت کشور بریتانیا به ثبت رسیده است.

ثبت بیش از ۴ میلیون متقاضی، برای دولت بوریس جانسون یک موفقیت است و نشان می دهد که برخلاف پیش بینی ها، بسیاری از شهروندان اتحادیه اروپا با وجود برکسیت همچنان خواهان ادامه اقامت در بریتانیا هستند. وزیر مرزهای آینده و مهاجرت بریتانیا، کوین فاستر، با ابراز خوشحالی تاکید کرد که «شهروندان اروپایی عضوی از جامعه بریتانیا هستند.»

آقای فاستر بعلاوه گفت: «در صورت نیاز طیف گسترده ای از پشتیبانی آنلاین و نیز از طریق تلفن در دسترس شهروندان اتحادیه اروپاست و ما در حال حاضر در حال تامین مالی ۷۲ نهاد برای کمک به آسیب پذیرترها در جامعه هستیم.»

طرح حل و فصل اقامت شهروندان اتحادیه اروپا و سوئیس از مارس ۲۰۱۹ آغاز شد و به گفته وزارت کشور به طور متوسط ​​هر روز ۲۰،۰۰۰ درخواست پردازش می شود. وزارت کشور دولت جانسون می گوید ۱۵۰۰ نفر از کارمندان این وزارتخانه، در جهت رفع و رجوع مشکلات ناشی از ادامه اقامت شهروندان اروپایی مشغول بکارهستند.

بریتانیا در ۳۱ ژانویه سال ۲۰۲۰ اتحادیه اروپا را ترک کرد و پس از آن دوران «گذار و یا همان انتقالی» آغاز شد و انتظار می رود این دوره تا پایان سال میلادی خاتمه پیدا کند. بدین ترتیب قوانین اقامتی و سفر از ژانویه ۲۰۲۱ از اتحادیه اروپا ، سوئیس ، ایسلند و نروژ و لیختن اشتاین به بریتانیا و بالعکس تغییر پیدا خواهد کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فرانسه: اتحادیه اروپا نباید در گفت‌وگوهای برکسیت به دام بریتانیا بیفتد

واکنش مجارستان به سلب حق میزبانی نشست وزرای خارجه و دفاع؛ بورل: باید جوابی به عملکرد اوربان می‌دادیم

مایکروسافت اتحادیه اروپا را مقصر بزرگ‌ترین قطعی فناوری اطلاعات در جهان دانست