۹ میلیون تست در ۵ روز؛ اقدام پیشگیرانۀ چین برای شناسایی مبتلایان کرونا قبل از آغاز موج دوم همه‌گیری

Stadt Qingdao
Stadt Qingdao Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مقامات بهداشت چین اعلام کردند که قصد دارند تا پایان این هفته یعنی ظرف ۵ روز آینده، بطور فشرده از کل جمعیت ۹ میلیون نفری شهر «چینگدائو» در شرق این کشور تست کرونا بگیرند

آگهی

مقامات بهداشت چین روز دوشنبه اعلام کردند که قصد دارند تا پایان این هفته یعنی ظرف ۵ روز آینده، بطور فشرده از کل جمعیت ۹ میلیون نفری شهر بندری «چینگدائو» در شرق این کشور تست کرونا بگیرند.

این تصمیم پس از آن گرفته شد که ۹ مورد جدید ابتلا به کووید۱۹ در این شهر به ثبت رسید؛ آنهم در حالی که برای مدت دو ماه هیچ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا با منشاء داخلی، در این کشور گزارش نشده بود.

اگرچه پس از آنکه چین اعلام کرد موفق به کنترل همه‌گیری کرونا شده، بسیاری از محدودیتهای سفر به این کشور و تجارت با آن برداشته شد اما همچنان وضعیت سلامت تمام افرادی که قصد ورود به ساختمان‌های عمومی را دارند، کنترل می‌شود.

اولین موارد ابتلا به ویروس کرونا در چین در دسامبر سال گذشته مشاهده شد و پس از آن این ویروس بسرعت به سراسر جهان راه یافت.

چین مدعی است که توانسته با اجرای سیاستهای سختگیرانه‌ای در میان جمعیت ۱ میلیارد و ۴۰۰ میلیون نفری خود، نه تنها از شیوع بیشتر کووید۱۹ جلوگیری کند بلکه شمار مبتلایان را به ۸۵ هزار و ۵۷۸ نفر و شمار قربانیان را به ۴۶۳۴ نفر محدود کند.

آخرین بار انتقال ویروس کرونا در داخل سرزمین اصلی چین در ۱۵ اوت در شهر ارومچی، مرکز استان سین‌کیانگ گزارش شد و پس از آن، تمام موارد جدید ابتلا مربوط به مسافرانی بوده که از خارج از این کشور به داخل چین سفر کرده‌اند.

چین در ماه آوریل بسیاری از محدودیت‌های اجتماعی وضع شده در سراسر این کشور را لغو کرد اما بنا بر مقررات حزب حاکم، مسافرانی که به چین سفر می‌کنند همچنان باید مدت ۱۴ روز را در قرنطینه بگذرانند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رکورد مرگ و میر مبتلایان به کرونا در ایران بار دیگر شکسته شد

نزدیک به نیمی از شهرهای بزرگ چین در معرض خطر فرونشست زمین قرار دارند

چین و فروش تجهیزاتی با کاربرد نظامی به روسیه؛ هدف واشنگتن از انتشار عمومی اطلاعات محرمانه چیست؟