Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

فرانسه استفاده آزمایشی از ماری‌جوانا با اهداف طبی را آغاز می‌کند

ماری‌جوانا
ماری‌جوانا Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

وزارت بهداشت فرانسه اجازه استفاده آزمایشی از ماری‌جوانا را برای مبتلایان به صرع و «ام اس» یا کسانی که از اثرات جانبی شیمی درمانی رنج می‌برند داده است. مدافعان ماری‌جوانای طبی تاکید می‌کنند که این گیاه تنها «ماده‌ای مخدر» نیست بلکه یک «دارو» نیز محسوب می‌شود.

آگهی

وزارت بهداشت فرانسه روز جمعه اجازه استفاده آزمایشی از ماری جوانا برای درمان بیماران را به صورت کنترل شده و با تعیین شروط محدودکننده صادر کرد.

مجلس ملی فرانسه سال گذشته با استفاده آزمایشی از ماری جوانا در روند معالجه بیماران موافقت کرده بود اما اجرای این طرح به دلیل شیوع ویروس کرونا و پیامدهای آن به تعویق افتاد.

وزارت بهداشت فرانسه اکنون در نظر دارد تجویز آزمایشی ماری جوانا برای سه هزار بیمار را پیش از ماه مارس سال ۲۰۲۱ (اسفند/فروردین آینده) آغاز کند.

در این طرح مصرف ماری جوانای دخانی پیش بینی نشده اما قرار است از گیاه شاه دانه به صورت روغن، کپسول و یا برگ های خشک شده برای تبخیر استفاده شود. وزارت بهداشت فرانسه اجازه استفاده آزمایشی از ماری جوانا را برای بیماران مبتلا به صرع یا کسانی که از دردهای نوروپاتی و اثرات جانبی شیمی درمانی رنج می برند داده است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

در این طرح همچنین امکان استفاده از ماری جوانا برای بیماران مبتلا به «ام اس» یا کسانی که مراقبت تسکینی برای آنها تجویز شده است وجود خواهد داشت.

مدافعان استفاده از ماری جوانای طبی از صدور اجازه استفاده آزمایشی از گیاه شاه دانه استقبال کرده اند. آنها تاکید می کنند که این گیاه تنها یک «ماده مخدر» نیست بلکه یک «دارو» نیز محسوب می شود.

AP photo
مزرعه کشت ماری‌جواناAP photo

فرانسه از ابتدای ماه گذشته جریمه ۲۰۰ یورویی برای مصرف کنندگان مواد مخدر از جمله ماری جوانا تعیین کرده است.

استفاده از ماری جوانا برای درمان بیماران در حدود ۳۰ کشور جهان جنبه قانونی یافته است. هلند اولین کشور اروپایی بود که در سال ۲۰۰۳ به استفاده از ماری جوانای طبی جنبه قانونی بخشید. هم اکنون با احتساب فرانسه از ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا ۲۲ کشور از ماری جوانا برای درمان بیماران استفاده می کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مصرف سهوی محصولات حاوی ماری‌جوانا به شکل چشمگیری در میان کودکان آمریکایی افزایش داشته است

ماری جوانای تقلبی دو تن را کشت و ۵۶ نفر را روانه بیمارستان کرد

موافقت پارلمان هلند با کشت ماری جوانا