Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

نرگس محمدی، کنشگر حقوق بشر از زندان زنجان آزاد شد

نرگس محمدی
نرگس محمدی Copyright BEHROUZ MEHRI/AFP
Copyright BEHROUZ MEHRI/AFP
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

تقی رحمانی، فعال سیاسی و زندان سابق و همسر خانم محمدی که هم اکنون در پاریس ساکن است نیز در توییتی نوشت: «از خانواده شنیدم، نرگس (محمدی) ساعت سه نیمه شب از زندان زنجان ازاد شد. ارزوی ازادی برای همه زندانیان.»

آگهی

نرگس محمدی، کنشگر حقوق بشر بامداد روز پنجشنبه ۸ سپتامبر (۱۷ مهر) از زندان زنجان آزاد شد.

صادقی نیارکی، رئیس کل دادگستری استان زنجان با تایید آزادی نرگس محمدی گفت: «مجازات این فرد با استفاده از قانون اخیرالتصویب کاهش مجازات حبس، تقلیل یافت و از زندان آزاد شد.»

وی افزود: «نرگس محمدی ده سال مجازات حبس لازم الاجرا داشت که با استفاده از قانون کاهش مجازات حبس و موافقت دادگاه، میزان حبس وی به هشت و نیم سال کاهش پیدا کرد و با پایان محکومیت هشت سال و نیم حبس، شب گذشته از زندان آزاد شد.»

تقی رحمانی، فعال سیاسی و زندان سابق و همسر خانم محمدی که هم اکنون در پاریس ساکن است نیز در توییتی نوشت: «از خانواده شنیدم، نرگس (محمدی) ساعت سه نیمه شب از زندان زنجان ازاد شد. آرزوی آزادی برای همه زندانیان.»

خانم محمدی در سال ۱۳۹۴ با اتهام‌هایی مانند اقدام تبلیغی علیه نظام و اجتماع و تبانی بازداشت شد. وی پیش از این و پس از انتخابات جنجالی سال ۱۳۸۸ نیز بازداشت شده بود اما به خاطر مشکلات جسمانی و به توصیه پزشکان از زندان آزاد شد.

نرگس محمدی که برای بار دوم در زندان اوین دوران محکومیت خود را سپری می‌کرد، در سال ۱۳۹۸ به زندان زنجان منتقل و در تیرماه ۱۳۹۹ در این زندان به بیماری کووید-۱۹ مبتلا شد.

وی در چندین نامه که از زندان نوشته بود به شرایط نامناسب زندان زنجان اشاره کرده بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تقی رحمانی به یورونیوز: مردم می‌گویند ما این حکومت دینی تبعیض‌آمیز را نمی‌خواهیم

مأموران با یورش به خانه نرگس محمدی، او را به زندان بردند

حمید نوری در مبادله با دو زندانی سوئدی آزاد شد و به ایران برگشت