طنین موسیقی هنرمند ایرانی در افتتاحیهٔ دومین مجمع جهانی اقتصاد شهری

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
احمدرضا نوری
احمدرضا نوری   -  کپی رایت  یورونیوز

قطعهٔ «خود را باش» با آهنگسازی و خوانندگی احمدرضا نوری،‌ هنرمند مستقل ایرانی در افتتاحیهٔ دومین مجمع اقتصاد شهری در تورونتوی کانادا طنین‌انداز شد.

در این رویداد که در «روز اسکان بشر» (۵ اکتبر/۱۴ مهرماه) و همزمان با هفتادپنجمین سالگرد تأسیس سازمان ملل متحد، برگزار شد، ویدئوکلیپ «خود را باش» براساس شعری از مولانا به نمایش درآمد. این ویدئو با نگاهی گذرا به شخصیت‌های برجسته و وقایع تاریخی از ابتدای قرن بیستم تا امروز، اهمیت مضامینی چون تنوع بشری، لزوم برابری افراد و نیز پاسداشت زیست‌بوم را یادآوری می‌کند.

علاوه بر وزیر رفاه و توسعهٔ اجتماعی کانادا، شماری از وزیران مسکن و شهرسازی کشورهای مختلف، شهرداران برجسته، و نیز دست‌اندرکاران امور توسعهٔ شهری به‌شکل آنلاین در این مراسم حضور دارند.

یورونیوز
قطعهٔ «خود را باش» براساس غزلی از مولانا ساخته شده است.یورونیوز

هنرمند جوان ایرانی که به عنوان نماینده‌ای از جامعهٔ هنر فرصت یافته تا با زبان موسیقی ضرورت همزیستی و صلح پایدار را در امر توسعه بیان کند معتقد است: «فرهنگ و هنر و خصوصا موسیقی، یکی از اساسی‌ترین روش‌ها برای افزایش توان پذیرش دیگران است.»

احمدرضا نوری موسیقی را نزد استادانی چون فرهنگ شریف و اکبر گلپایگانی آموخته و پیش از این با نوازندگان جاز و نیز گروه هنری نکیسا در فرانسه همکاری کرده است. او همچنین نخستین هنرمند ایرانی به‌شمار می‌رود که پس از انقلاب، توانسته با استادان موسیقی افغانستان نظیر الطاف حسین سرآهنگ، گل زمان، و عبدالقادر برنامه اجرا کند.

دومین مجمع اقتصاد شهری جهان پنجم و ششم اکتبر ۲۰۲۰ در تورونتوی کانادا برگزار می‌شود و مضامین اصلی آن عبارتند از: مسکن پایا، جوانان، جنسیت،‌ برابری، و حقوق اقلیت‌ها.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید