Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

طنین موسیقی هنرمند ایرانی در افتتاحیهٔ دومین مجمع جهانی اقتصاد شهری

احمدرضا نوری
احمدرضا نوری Copyright یورونیوز
Copyright یورونیوز
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

«فرهنگ و هنر و خصوصا موسیقی، یکی از اساسی‌ترین روش‌ها برای افزایش توان پذیرش دیگران است.»

آگهی

قطعهٔ «خود را باش» با آهنگسازی و خوانندگی احمدرضا نوری،‌ هنرمند مستقل ایرانی در افتتاحیهٔ دومین مجمع اقتصاد شهری در تورونتوی کانادا طنین‌انداز شد.

در این رویداد که در «روز اسکان بشر» (۵ اکتبر/۱۴ مهرماه) و همزمان با هفتادپنجمین سالگرد تأسیس سازمان ملل متحد، برگزار شد، ویدئوکلیپ «خود را باش» براساس شعری از مولانا به نمایش درآمد. این ویدئو با نگاهی گذرا به شخصیت‌های برجسته و وقایع تاریخی از ابتدای قرن بیستم تا امروز، اهمیت مضامینی چون تنوع بشری، لزوم برابری افراد و نیز پاسداشت زیست‌بوم را یادآوری می‌کند.

علاوه بر وزیر رفاه و توسعهٔ اجتماعی کانادا، شماری از وزیران مسکن و شهرسازی کشورهای مختلف، شهرداران برجسته، و نیز دست‌اندرکاران امور توسعهٔ شهری به‌شکل آنلاین در این مراسم حضور دارند.

یورونیوز
قطعهٔ «خود را باش» براساس غزلی از مولانا ساخته شده است.یورونیوز

هنرمند جوان ایرانی که به عنوان نماینده‌ای از جامعهٔ هنر فرصت یافته تا با زبان موسیقی ضرورت همزیستی و صلح پایدار را در امر توسعه بیان کند معتقد است: «فرهنگ و هنر و خصوصا موسیقی، یکی از اساسی‌ترین روش‌ها برای افزایش توان پذیرش دیگران است.»

احمدرضا نوری موسیقی را نزد استادانی چون فرهنگ شریف و اکبر گلپایگانی آموخته و پیش از این با نوازندگان جاز و نیز گروه هنری نکیسا در فرانسه همکاری کرده است. او همچنین نخستین هنرمند ایرانی به‌شمار می‌رود که پس از انقلاب، توانسته با استادان موسیقی افغانستان نظیر الطاف حسین سرآهنگ، گل زمان، و عبدالقادر برنامه اجرا کند.

دومین مجمع اقتصاد شهری جهان پنجم و ششم اکتبر ۲۰۲۰ در تورونتوی کانادا برگزار می‌شود و مضامین اصلی آن عبارتند از: مسکن پایا، جوانان، جنسیت،‌ برابری، و حقوق اقلیت‌ها.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مرجان ساتراپی: مردمِ حافظ و مولوی و خیام نمی‌توانند بی‌رحم باشند

نصرت الله وحدت درگذشت

برگزاری کنسرت موسیقی در آلمان روی پشت بام برای رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی