سومین و آخرین نفتکش‌ ایرانی در یکی از بندرهای ونزوئلا پهلو گرفت

یکی از نفتکش‌های ایران که ماه مه گذشته وارد ساحل ونزوئلا شد
یکی از نفتکش‌های ایران که ماه مه گذشته وارد ساحل ونزوئلا شد Copyright آسوشیتدپرس
Copyright آسوشیتدپرس
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

هفته گذشته نیکلاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا طرح جدید سهمیه‌بندی بنزین را اعلام کرد که قرار است از امروز دوشنبه پنج اکتبر (۱۴ مهر) آغاز شود و طبق آن سوخت بر اساس شماره پلاک خودروها توزیع می‌شود.

آگهی

طبق داده‌های «رفینیتیو ایکون»، وب سایت ردیابی مسیر کشتی‌ها و یک فرد مطلع، سومین و آخرین نفتکش ایرانی روز یکشنبه چهار اکتبر (۱۳ مهر) در یکی از بندرهای شرقی ونزوئلا پهلو گرفت.

طبق گزارش رویترز، این سه نفتکش که از هفته گذشته وارد این کشور شده‌اند، حدود ۸۲۰ هزار بشکه سوخت را به این کشور آمریکای جنوبی منتقل کرده‌اند جاییکه از کمبود شدید بنزین رنج می‌برد.

هفته گذشته نیکلاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا طرح جدید سهمیه‌بندی بنزین را اعلام کرد که قرار است از امروز دوشنبه پنج اکتبر (۱۴ مهر) آغاز شود و طبق آن سوخت بر اساس شماره پلاک خودروها توزیع می‌شود.

در هفته‌های اخیر برخی جایگاه‌های سوخت رسانی در ونزوئلا بسته شده و صف‌های طولانی در پمپ‌ بنزین‌ها به وجود آمده است. رانندگان گاهی ساعت‌ها در صف سوخت منتظر باقی می‌مانند.

ما در هفته گذشته موفق شدیم بنزین و سایر محصولات مورد نیاز ونزوئلا را تولید کنیم علاوه بر این مقدار بسیار خوبی بنزین نیز از خارج وارد شده است.
نیکلاس مادورو
رئیس جمهوری ونزوئلا

مادورو روز یکشنبه در یک سخنرانی تلویزیونی گفت: «ما در هفته گذشته موفق شدیم بنزین و سایر محصولات مورد نیاز ونزوئلا را تولید کنیم علاوه بر این مقدار بسیار خوبی بنزین نیز از خارج وارد شده است.»

دومین نفتکش ایرانی با نام فورچون روز نهم مهر به ونزوئلا رسیده بود اما سومین نفتکش ایرانی با نام فاکسون که طبق گزارش رویترز حامل ۲۳۴ هزار بشکه سوخت است روز گذشته در بندر ونزوئلا پهلو گرفت.

ایران و ونزوئلا که هر دو تحت تحریم‌های نفتی ایالات متحده آمریکا قرار دارند امسال بر همکاری‌های اقتصادی خود افزوده‌اند.

ایران پیش از این در ماه مه ۲۰۲۰ میلادی با پنج نفتکش سوخت‌رسان بیش از یک میلیون بشکه بنزین را به ونزوئلا فرستاده بود. اگرچه این اقدام ایران در آن زمان با واکنش‌های تهدید آمیزی از سوی آمریکا همراه شد اما در نهایت این کشتی‌ها بدون هیچ مشکلی در ونزوئلا پهلو گرفتند.

ونزوئلا در روزهای اخیر شاهد تظاهرات‌های ضد دولتی بوده است و معترضان نسبت به کمبود بنزین و خدمات اولیه مانند آب، برق و گاز اعتراض کردند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آمریکا ده‌ها میلیون دلار بنزین ایران را فروخت؛ نفتکش توقیفی دیگر در راه

آمریکا: ایران یک نفتکش را به مدت ۵ ساعت در آب‌های بین‌المللی توقیف کرد

آمریکا در حمایت از اپوزیسیون دولت مادورو تحریم‌های نفتی ونزوئلا را تمدید می‌کند