Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

کمبود بنزین و تظاهرات در شهرهای دور افتاده ونزوئلا

تصویر از ویدیو
تصویر از ویدیو Copyright AP
Copyright AP
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

کمبود بنزین در هفته‌های اخیر موجب شده برخی پمپ‌های بنزین در شهرهای مختلف ونزوئلا بسته شود و یا صف‌های طولانی در برابر پمپ بنزین‌ها شکل بگیرد. همزمان ایران مشغول ارسال محموله‌های بنزین برای متحد سیاسی و اقتصادی خود ونزوئلاست.

آگهی

کمبود بنزین در هفته‌های اخیر موجب شده برخی پمپ‌های بنزین در شهرهای مختلف ونزوئلا بسته شود و یا صف‌های طولانی در برابر پمپ بنزین‌ها شکل بگیرد. همزمان ایران مشغول ارسال محموله‌های بنزین برای متحد سیاسی و اقتصادی خود ونزوئلاست.

کمبود بنزین و مشکلات اقتصادی در ونزوئلا موجب شده که طی هفته گذشته بیش از ۱۰۰ تظاهرات خیابانی در شهرهای دور افتاده این کشور رخ دهد.

ساکنان این مناطق به آسوشیتدپرس گفته‌اند «ناآرامی‌های رخ داده مقام‌های ونزوئلایی را نگران کرده است. به همین خاطر از پلیس محلی برای برخورد با این تجمعات کمک گرفته شده است.»

کمبود بنزین در ونزوئلا در شرایطی مردم این کشور را عصبانی کرده که ونزوئلا بزرگترین ذخایر نفتی جهان را دارد.

در دیگر ایالت‌های ونزوئلا خبری از گاز و بنزین نیست

هری آرناس، ساکن کاراکاس به همراه همسرش در یک صف طولانی ایستاده تا بتواند به خودرویشان بنزین بزند. او می‌گوید: «در دیگر شهرهای ونزوئلا خبری از گاز وبنزین نیست، این مساله برای ونزوئلایی‌ها خیلی سخت است. خواسته ما این است که این مشکل هرچه سریعتر حل شود.»

۸۲۰ هزار بشکه بنزین محموله ۳ نفتکش ایرانی

دومین کشتی از سه محموله بنزین ارسال شده توسط ایران نیز روز چهارشنبه ۹ مهر، وارد آب‌های ونزوئلا شد تا بتواند در میان ناآرامی‌های اجتماعی به راه افتاده در این کشور شاید کمکی باشد. با تخلیه محموله سوخت این سه نفتکش در مجموع ۸۲۰ هزار بشکه بنزین و سایر سوخت‌های فسیلی تولیدی ایران وارد شبکه مصرف ونزوئلا می‌شود.

صف‌های طولانی بنزین در شهرهای ونزوئلا

در هفته‌های اخیر برخی جایگاه‌های سوخت رسانی در این کشور بسته شده و صف‌های طولانی در پمپ‌های بنزین به وجود آمده است. رانندگان گاهی ساعت‌ها در صف سوخت منتظر باقی می‌مانند.

دولت مادورو در همین حال تحریم‌های ایالات متحده را دلیل کمبود بنزین و ایجاد شرایط کنونی در این کشور می‌داند.

چهار ماه پیش ایران پنج نفتکش حامل ۱.۵ میلیون بشکه بنزین را به ونزوئلا فرستاده بود.

در حال حاضر عواملی از جمله فقدان سرمایه‌گذاری، فساد و نیز تحریم‌های آمریکا موجب شده تا تولید روزانه نفت در ونزوئلا از سه میلیون بشکه

به حدود ۳۴۰ هزار بشکه در روز برسد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تورم ۲۵۰ درصدی در ونزوئلا؛ ۶ صفر از بولیوار تا دو ماه دیگر حذف می‌شود

دادگاه بریتانیا رای به مالکیت دولت مادورو بر ذخیره طلای ۱ میلیارد دلاری ونزوئلا داد

نمایندگان اتحادیه اروپا در آستانه انتخابات پارلمانی ونزوئلا به کاراکاس می‌روند