اشرف غنی در میانهٔ گفتگوهای صلح افغانستان وارد قطر شد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
محمد اشرف غنی
محمد اشرف غنی   -  کپی رایت  آسیوشیتد پرس

محمد اشرف غنی،‌ رئیس جمهوری افغانستان به همراه هیات بلندپایه‌ای از مقامات دولتی روز دوشنبه راهی قطر شد.

بنابر اعلام دفتر ریاست جمهوری افغانستان آقای غنی بناست در این سفر با شیخ تمیم‌ ‌آل ثانی، امیر قطر، زلمی خلیل‌زاد، فرستادهٔ ویژهٔ آمریکا در زمینهٔ صلح افغانستان، و نیز ژنرال اسکات میلر، فرماندهٔ کل نیروهای آمریکا و ناتو در افغانستان گفت‌وگو کند، وی دیداری با نمایندگان طالبان نخواهد داشت.

مقامات افغان اعلام کرده‌اند که این سفر به منظور تقویت پیوندهای قطر و افغانستان و نیز افزایش همکاری‌های دو کشور در زمینه‌های مختلف صورت می‌گیرد.

رئيس جمهوری افغانستان،‌ در این سفر همچنین با نمایندگان کشورش در تیم مذاکرهٔ افغانستان و طالبان، گفتگو خواهد کرد.

پس از گذشت سه هفته، مذاکرات میان نمایندگان دولت و نمایندگان طالبان پیشرفت چندانی نداشته و همچنین اختلاف‌ میان گروه‌های مذاکره‌کننده دربارهٔ نحوه پیشبرد گفتگوها حل ‌و فصل نشده است. این در حالیست که رئیس هیا ت مذاکر‌ه‌کننده افغانستان به‌تازگی با نماینده غیرنظامی ناتو گفتگو کرده است.

با وجود ازسرگیری مذاکرات صلح، از خشونت‌ها در افغانستان کاسته نشده و شماری از نیروهای دولتی و نیز ستیزه‌جویان طالبان طی درگیری‌های هفته‌های گذشته در این کشور کشته شده‌اند.

رئیس جمهوری افغانستان مطابق برنامهٔ اعلام شده نخست به کویت رفت تا در مراسم ختم امیر سابق این کشور شرکت کند از آنجا راهی دوحه، پایتخت قطر شد.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید