رکورد آمار روزانه مرگ و میر کرونا در تهران «شکسته» شد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
شیوع کرونا در تهران
شیوع کرونا در تهران   -   کپی رایت  AP Photo

آمار رسمی جان باختگان روزانه بر اثر ابتلا به ویروس کرونا در ایران در حالی برای اولین بار طی سه روز گذشته از ۲۰۰ نفر فراتر رفته که یک عضو شورای شهر تهران از شکسته شدن آمار مرگ و میر در تهران سخن گفته است.

بنا به اعلام سیما سادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت ایران طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۱۱ نفر از بیماران مبتلا به «کووید ۱۹» جان خود را از دست داده اند. به این ترتیب طبق آمار رسمی شمار جان باختگان بر اثر ابتلا ویروس کرونا در ایران به مرز ۲۷ هزار نفر رسید.

بنا به آمار وزارت بهداشت ایران تاکنون ۲۶ هزار و ۹۵۷ نفر از بیماران مبتلا به «کووید ۱۹» جان باخته اند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

از سوی دیگر ناهید خداکرمی، رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران روز یکشنبه گفت که رکورد مرگ و میر روزانه بر اثر ابتلا به ویروس کرونا در پایتخت شکسته شده است. به گفته وی روز شنبه ۱۳۶ نفر از ساکنان تهران بر اثر ابتلا به بیماری «کووید ۱۹» جان خود را از دست دادند.

محسن هاشمی، رئیس شورای شهر تهران خواستار تعطیلی دو هفته ای پایتخت برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا شده است. این در حالی است که استانداری تهران روز شنبه با «نیمه تعطیل» شدن پایتخت طی یک هفته آینده موافقت کرد.

رئيس شورای شهر تهران گفت: «باید تعطیلی دو هفته‌ ای به صورت کامل برای تهران درنظر بگیریم و این می ‌تواند خیلی موثر باشد و زنجیره بیماری را کاملا از بین ببرد.»

طبق اعلام وزارت بهداشت ایران وضعیت استان های تهران، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین، لرستان، اردبیل، خوزستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، بوشهر، زنجان، ایلام، خراسان رضوی، مازندران، چهارمحال و بختیاری، البرز، آذربایجان غربی، مرکزی، کرمان، خراسان شمالی، همدان و یزد از نظر میزان شیوع ویروس جدید کرونا قرمز است.