Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

تهران در بحران؛ استفاده از ماسک در پایتخت اجباری می‌شود

کافه‌ای در تهران
کافه‌ای در تهران Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«قرار نیست که با تعطیلی مدارس و مشاغل، آمار مسافرت‌ها و حضور مردم در مراکز خرید و پاساژها و... افزایش یابد. اگر تعطیلی اعمال می شود، برای این است که مردم در منزل بمانند.»

آگهی

ایرج حریرچی، معاون وزیر بهداشت ایران اعلام کرد که استفاده از ماسک در تهران از روز شنبه اجباری می‌شود.

به گفته معاون وزیر بهداشت بر اساس این طرح کسانی که از ماسک استفاده نکنند جریمه خواهند شد، با این وجود هنوز میزان جریمه مشخص نیست و «کارشناسان در حال بررسی و نحوه اعمال آن» هستند.

همچنین قرار است مجازاتی برای «افراد کرونایی که اطلاع دارند به کرونا مبتلا هستند، اما در جامعه تردد می کنند» در نظر گرفته شود.

وی با بیان این‌ که در حال حاضر پایتخت در وضعیت قرمز قرار دارد گفت که به دلیل افزایش تعداد مبتلایان به کرونا «۲۰ تا ۳۰ درصد پذیرش بیماران عادی» در بیمارستان‌‌ها کاهش یافته است و در حال حاضر «۳۱۱ بیمار در اورژانس ها منتظر هستند تا به بخش های بستری منتقل شوند، اما به دلیل کمبود تخت دچار مشکل هستیم.»

آقای حریرچی همچنین گفت که کارکنان بخش پزشکی دچار «فرسودگی شغلی» شده‌اند و در بعضی از بیمارستان‌ها «روزانه ۵۰ تا ۱۰۰ نفر در مرخصی استعلاجی کرونا به سر برده و به قرنطینه می روند و در نهایت، تعداد بهبود یافته، تعدادی از آنها بستری و تعدادی نیز شهید می شوند.»

معاون وزیر بهداشت در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به محدودیت‌های اعمال شده بر برخی استا‌ن‌ها از جمله تهران گفت که این اقدامات قابل تمدید است و «برای برخی استان‌ها نیز تقاضا شده تا اجرایی شود.» با این وجود وی از «رفتار متناقض مردم» ابراز نگرانی کرد و افزود: «قرار نیست که با تعطیلی مدارس و مشاغل، آمار مسافرت‌ها و حضور مردم در مراکز خرید و پاساژها و... افزایش یابد. اگر تعطیلی اعمال می شود، برای این است که مردم در منزل بمانند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رکورد مرگ و میر مبتلایان به کرونا در ایران بار دیگر شکسته شد

رکورد آمار روزانه مرگ و میر کرونا در تهران «شکسته» شد

نتیجه یک پژوهش علمی: واکسن کووید تأثیری کوتاه مدت بر عادت ماهیانه زنان دارد